«Будиночки Меркель» для переселенців відкрили у Харкові

поділитись

Чотириста переселенців із зони АТО заселяться у мобільне містечко для біженців у Харькові. Будинки привезли з Німеччини та зібрали на місці.
Модульне містечко складається з 10 будинків по 10 квартир і 3 гуртожитків на 84 помешкання. Також буде дві пральні та 3 господарські будівлі. У тимчасовому житлі є меблі, кухонний інвентар, постільна білизну та засоби гігієни, зазначають у Мінрегіонбуді.
"Сьогодні мешканці підписують договори на оренду будинків. Жити вони будуть безкоштовно, сплачуючи тільки за комунальні послуги 100 гривень на місяць за людину. Договори підписують на один місяць із правом продовження на півроку та на час дії довідки тимчасового переселенця", - каже волонтер об'єднання "Станція Харків" Юлія Конотопцева, як допомагає біженцям заселятися.

Право на заселення у містечку отримали 383 людини, у тому числі 203 дитини та 22 інваліда. Харківське селище розраховано на 488 переселенців. Заяви на проживання подали 2,5 тисячі людей. Пріоритет при розселенні віддавався багатодітним сім'ям, сім'ям з дітьми-інвалідами та людям соціально вразливих категорій.

"Люди орендували житло і платили великі гроші. Тепер зможуть за допомогою державних компенсації сплачувати за помешкання", - зазначила Конотопцева.

Переселенці, які оглянули свої кімнати, скаржаться на тісноту та холод. Спати доведеться на двохярусних ліжках. Холодильники у блоках маломісткі. Чиновники обіцяють повноцінне опалення, телебачення та Інтернет підключити незабаром.

Таких модульних містечок за допомогою уряду Німеччини в Україні збудують 7. Наступні поселення зведуть у Дніпропетровській, Запорізькій і Харківській областях. "Будинки Меркель" привозять з Німеччини розібраними. В Україні їх монтують та підключають до міських комунікації.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
До того ж, депутат вважає, що сутички біля антикорупційних органів відбуваються неспроста
0
0
10:15 21.07.2018
Американський президент заявив про готовність багаторазово збільшити мита
0
0
05:19 21.07.2018
Невеликі паркани на коротких ділянках можуть ефективно запобігати переміщенню диких звірів
0
0
03:18 21.07.2018
Відповідні структури Міністерства оборони США вже почали процедури укладання контрактів на поставку військової техніки
0
0
02:34 21.07.2018
Українці в мережі висловили все, що думають про "ботоксного карлика" і його "референдум"
0
0
00:11 21.07.2018