Венеційська комісія нагадала Києву про Римський статут

поділитись
Запропоновані зміни є в цілому позитивними та заслуговують на підтримку - ВК

Європейська комісія за демократію через право Ради Європи, відома також як Венеційська комісія, загалом позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя, повідомили в адміністрації президента.

Як мовиться в повідомленні, в попередньому висновку Венеційської комісії, що був оприлюднений 24 липня, зазначається, що "запропоновані зміни є в цілому позитивними та заслуговують на підтримку".

"Положення законопроекту добре сформульовані. Їхнє прийняття буде важливим кроком уперед на шляху до створення справді незалежної судової системи в Україні", – цитує прес-служба голови держави текст висновку.

Читайте також: КСУ розпочав розгляд змін до Конституції

Серед іншого, Венеційська комісія підтримала включення до Конституції норми, що передбачає можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, як це передбачено в Римському статуті.

Комісія також висловила готовність і надалі надавати допомогу українській владі.

Тепер її рекомендації опрацює Робоча група з питань правосуддя та суміжних правових інститутів задля напрацювання остаточного тексту змін до Конституції, який і буде винесено на розгляд Конституційної комісії, повідомив заступник голови адміністрації президента, голова Робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов.

Нині в Україні готується широкосяжна конституційна реформа, що стосуватиметься, зокрема, децентралізації, регулювання прав, свобод і обов'язків людини та громадянина, а також удосконалення конституційних засад правосуддя.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Через грози, сильні дощі, град і шквали в Україні оголосили штормове попередження
0
0
15:48 22.07.2018
У Києві 22 липня вночі без опадів, вдень місцями короткочасний дощ
0
0
15:12 22.07.2018
Українська розвідка повідомляє, що одного бойовика вдалося ліквідувати, ще один був поранений
0
0
14:45 22.07.2018
Олександр Усик повністю перебоксував свого суперника Мурата Гассієва
0
0
14:27 22.07.2018
Олександр Усик домінував протягом всього поєдинку проти Мурата Гассієва
0
0
14:00 22.07.2018