Тести для переобрання 700 місцевих прокурорів замовив український уряд. Їх розробляли у Харкові на гроші США та інших міжнародних донорів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"На прохання українського уряду Сполучені Штати та інші міжнародні донори надали фінансування Організації з економічного співробітництва і розвитку (OECD) для розробки цих тестів. OECD є міжнародно визнаним авторитетом у реформах і боротьбі з корупцією. Наш внесок був у розмірі 200 тис доларів", - йдеться у коментарі посольства США в Україні для УНІАН.
Експертна комісія OECD обрала для розробки тестів Харківський інститут прикладних гуманітарних досліджень. У квітні тести передали на перевірку в Національну академію прокуратури України. Їх пропозиції врахували у кінцевій редакції тестів.
"Тести складені чесно і відповідають міжнародним стандартам. Дуже важливо, щоб українські прокурори вибиралися у ході об'єктивного процесу, заснованого на професійних якостях", - зауважили в американському посольстві.
Нагадаємо, що позавчора перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук заявив, що тести не відповідають законодавчій базі, були зроблені без необхідних договорів, а онлайн-система досі не готова для тестування. Відомство оприлюднило доручення Давіду Сакварелідзе, який відповідає за реформу прокуратури.
Читайте також: Незалежний відбір місцевих прокурорів провалений - Генпрокуратура
На захист грузинського реформатора виступив Міхаїл Саакашвілі, який назвав представників "старої команди" в Генпрокуратурі "кастой двоєчників".
"Касті двієчників, які мають серйозний вплив всередині цього органу і які все життя всі питання вирішували кумівством і хабарами, не подобається, що їх знання перевірятиме незалежна комісія за допомогою Європейського Союзу. Сподіваюся, Генеральний прокурор стримає слово і не допустить зриву іспитів. Інакше прихильникам кумівства, які засіли в різних прокуратурах, ці іспити влаштує все суспільство і це буде набагато більш болючий процес", - написав політик в своєму Фейсбуці.
Конфлікт всередині Генпрокуратури триває з 5 липня, коли команда нових прокурорів під керівництвом Давіда Сакварелідзе затримала першого заступника начальника слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Під час обшуків в їх кабінетах і домах було вилучено понад 500 тис. доларів готівкою, холодну зброю, автомат Калашникова, діаманти. Після даного інциденту прокурорів стали називати "діамантовими".
Читайте за темою: Автомайдан показав елітний особняк "діамантового" прокурора Корнійця (відео)