"Антивірус Касперського" обманював конкурентів, "заражаючи" безпечні файли. Відома російська антивірусна компанія "Лабораторія Касперського" протягом декількох років дурила конкурентів. Про це Reuters розповіли колишні співробітники антивірусної компанії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними видання, співробітники компанії позначали безпечні файли як заражені, в результаті чого інші розробники антивірусів починали вважати ці файли небезпечними. Це, в свою чергу, заважало користувачам конкурентів "Лабораторії". У результаті важливі файли користувачів виявлялися видалені. "Наші дії шкодили не тільки конкурентам, а й користувачам продуктів", — сказав один з колишніх співробітників "Лабораторії". Співрозмовники Reuters стверджують, що метою були такі розробники антивірусного ПЗ, як Microsoft, AVG, Avast та інші.
Читайте також: Українка створила портативну колонку, яка здобула міжнародну премію
Деякі з атак були санкціоновані особисто Євгеном Касперським. Він вважав, що інші розробники крадуть методи роботи його антивіруса замість того, щоб самим боротися з вірусами. Атаки тривали протягом більше 10 років, а їхній пік припав на період з 2009 до 2013 року.
За словами колишніх співробітників компанії, інженери "Лабораторії Касперського" тижнями і місяцями працювали над тим, щоб знайти способи, як нашкодити конкурентам. Вони вивчали методи роботи антивірусних програм конкурентів, щоб зрозуміти, як їх можна підставити.
Один зі способів, яким користувалися в "Лабораторії Касперського" - незначна зміна важливого і поширеного файлу, наприклад, драйвера. Такий файл позначали як шкідливий і відправляли в VirusTotal.
Після цього антивіруси, які оновлювали свої бази з урахуванням цього файлу, могли випадково позначити як шкідливий і незмінений файл на своїх комп'ютерах користувачів. Примітно, що в "Лабораторії Касперського" всі звинувачення відкинули. "Дії, в яких нас звинувачують - є неетичними, нечесними, а їх законність викликає сумніви", — наголосили в компанії.