З першого квітня Росспоживнагляд дозволив українському підприємству "Житомирський м'ясокомбінат" постачати м'ясну продукції до Росії. Серед дозволених продуктів, вироблених на підприємстві, – свинина, яловичина, субпродукти та м'ясні вироби.

"Перевірки Росспоживнагляду та Россільнагляду – це бутафорія. Точно невідомо, яку експертизу та перевірку якості проводили росіяни? Де вони закуповували й з якими документами контрольну партію продукції м'ясокомбінату? Чому вирішили дозволити ввіз українських м'ясопродуктів? З цієї ситуації та попередніх заборон українських продуктів зрозуміло одне – через ці контролюючі органи росіяни політично тиснуть на Україну", - говорить Марія Колесник, аналітик консалтингової компанії "ААА".

Зараз російська влада обрала стратегію лояльності для України, аби знизити градус конфлікту навколо Криму та східних областей.

"Вони знають, що наші виробники пристосовані до російського ринку, що їм вигідно туди продавати продукцію, ось і роблять такі поблажки. Але якщо раніше росіяни мали на меті затягнути Україну в Митний союз, то зараз ціль мізерніша. Я навіть підозрюю, що вони вже мають дефіцит багатьох груп продуктів. Адже їхні сири, м'ясо, овочі завжди мало гіршу якість ніж наше, бідніший асортимент. А кількості російських продуктів ніколи не вистачало для всіх росіян", - каже експерт.

Нагадаємо, на початку березня російські контролюючі органи заборонили ввезення української солі, виробленої на підприємстві "Артемсіль" та побутової хімії компанії "Джонсон", що належить до американської корпорації.