Сьогодні на світових торгах нафта марки Brent подорожчала до $58,99 за барель. Це найбільше зростання ціни за останній місяць. Ще в середині березня сировину продавали по $56,84

"На вартість нафти впливають різного роду заяви та військові конфлікти. Цього разу вартість понизилася через те, що в американському уряді повідомили про скорочення видобутку сланцевої нафти у травні. Це означає, що її нестачу замінять нафтою марки Brent. Коли попит на енергоносії збільшується, збільшується і ціна", - пояснює "Знай" Геннадій Рябцев, директор науково-технічного центру "Психея".

Експерт не впевнений, що підвищена ціна на нафту протримається довше місяця.

"Невдовзі з Ірану знімуть санкції, і ця країна повноцінно торгуватиме "чорним золотом" на світових ринках. Щоб вийти на них, він демпінгуватиме. Таким чином світові ціни на нафту опустяться," - прогнозує Геннадій Рябцев.

Вартість бензину на українських заправках лишатиметься без змін щонайменше наступні два тижні.

Нагадаємо, що в кінці березня в Тегерані пройшли перемовини між США, провідними європейськими країнами та Іраном. На них влада Ірану погодилася відмовитися від двох третин потужностей з виробництва ядерної зброї в обмін на зняття обмежень з продажу нафти. Вже у вересні-жовтні експерти прогнозують падіння цін на нафту нижче 30 доларів.