У польському Кракові розпочався II Міжнародний фестиваль українських театрів "Схід—Захід". На сцені виступлять сімнадцять професійних та аматорських труп із різних регіонів України і два театри української громади в Польщі (з Ґданська і з Варшави), а також український театр із Латвії. Про це повідомляє Польське Радіо.

- Кожен колектив є унікальним і неповторним. Це різні форми: і студентські, і аматорські, і професійні театри. Нашою метою було зробити такий мікс, у котрому кожен знайде щось своє. У нас, наприклад, є театр рок-опери з київського університету ім. Шевченка, театр для дітей і молоді з Харкова, а дорослу виставу про Шаґала привезе театр ляльок з Полтави, — каже одна з організаторок фестивалю Надія Мороз-Ольшанська.

Не так давно Україна вчергове привернула увагу Заходу, а нині люди, що працюють в галузі культури, намагаються поліпшити імідж України у міжнародних відносинах — наголошують організатори фестивалю. Серед них - молода режисерка з України та голова Фонду масових видовищ Надія Мороз-Ольшанська, українська актриса аматорського театру "І по всьому", менеджер фонду Марія Макаренко та художник-фотограф Якуб Матушевський.

Фестиваль українського театру "Схід—Захід" триватиме до неділі, 26 квітня.