До травня банки мають назвати реальних власників — НБУ

поділитись

До кінця цього місяця всі комерційні банки зобов'язані назвати своїх реальних власників. Таку вимогу висунув Нацбанк. Оприлюднення прізвищ справжніх власників фінустанов допоможе притягувати до відповідальності винних у банкрутстві банків.

"Це справді потрібна ініціатива. Якщо всі банки оголосять реальних власників, можна буде відсотків на 40-60 зменшити навантаження на Фонд гарантування вкладів. Адже зараз при банкрутстві банків мільйонерів всі борги віддає держава. Відтепер з ініціативи НБУ проводитимуть кримінальне провадження на власника банка. Через суд вилучатимуть його майно та арештовуватимуть рахунки. За рахунок цього й погашатимуть борги перед клієнтами", - говорить Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії АФС".

За останні 15 років збанкрутувало понад 50 банків. Жодного власника не притягли до суду.

"Взагалі то і за існуючого законодавства це можна було б зробити. Прокуратурі та міліції не складно забрати на допит і в СІЗО директора фінустанови, його заступників і секретарок. За півдня правоохоронці б вже знали, хто власник і могли б його затримувати. Однак міліція у нас працює, коли треба спіймати крадія в супермаркеті чи продавця без відповідних документів в підземному переході. Майже всі банки належать впливовим бізнесменам та чиновникам, тому для правоохоронців і НБУ — це недоторкане майно", - говорить експерт.

Він вважає, що ініціатива Нацбанку не дасть ніяких результатів.

"По-перше, публічні власники можуть переписати банки на підставних осіб. По-друге, у структурі теперішнього НБУ 80 відсотків старих кадрів. Вони не чіпатимуть комерційні банки. Очевидно, мають із ними домовленості. Інакше як пояснити, що така ініціатива з'явилася не перед масовим банкрутством фінустанов, а після".

Нагадаємо, що за останні два роки в Україні збанкрутувало понад 35 банків. У більшості з них статутний капітал був меншим вказаного у документах.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Російський контингент в різні періоди коливався від 3 тис. до 16 тис
0
0
04:31 21.02.2018
Зараз продаж квитків на дати після 25 березня призупинено
0
0
04:11 21.02.2018
"З бюджету "республіки" виділили 5 зубних коронок і 2 пляшки "жигулівського"
0
0
03:12 21.02.2018
Всі боєприпаси були в одному місці
0
0
02:32 21.02.2018
Чи є зв'язок між гармонією у відносинах і зовнішністю?
0
0
02:10 21.02.2018