Кордони Харківської області із Росією залишили українські військові. Захисні споруди руйнуються, дорогу до Харкова не захищає жоден блок-пост.

Депутат Верховної Ради Ярослав Маркевич перевірив стан оборонних споруд та дорогу Білгород-Харків. З'ясувалося, що батальйон ЗСУ, який прикривав дорогу залишив позиції ще місяць тому.

"Фактично між кордоном і Харковом немає формувань Сухопутних військ України та їх техніки. Це дозволяє російським військам в найкоротший термін просунутися до Харкова і почати його штурм. Більше того, зенітний дивізіон С-300, що прикриває Харків з півночі залишений без прикриття наземними силами і може бути знищений танками або піхотою супротивника на самому початку наступу", - написав Маркевич у Фейсбуці.

За даними нардепа, 92-а окрема механізована бригада, яка прикривала дорогу до Харкова перемістилася до Чугуєва у зв'язку з посиленням бойових дій на Донеччині. Опорні пункти та оборонні споруди ніяк не захищені. Це дозволяє вільно закладати вибухівку та захоплювати їх ворожими диверсійно-розвідувальними групами.

Читайте також: Європейський вал обійдеться Україні удвічі дешевше

Захисні споруди, які є частиною легендарного Європейського валу, виглядають жалюгідно: напів зруйновані, заповнені талою водою та не зможуть зупинити навіть диких звірів від перетину кордону.

"Необхідно створити в Харкові військову частину Міністерства оборони України та повернути на територію області 92-у механізовану бригаду, 22-й мотопіхотний батальйон (колишній Харківський батальйон територіальної оборони) та 3-ю оперативну бригаду Національної гвардії України", - пропонує Маркевич.

У Харкові також необхідно створити міський гарнізон, загони територіальної оборони та побудувати навколо міста захисні споруди. За саботаж та зрив робіт депутат пропонує запровадити персональну відповідальність.

"Ситуація така сама, яку ми побачили в Маріуполі - тотальний саботаж підготовки до можливого вторгнення. Ми знов поінформуємо Верховного Головнокомандувача про всі знайдені обставини і зберемо на закрите засідання фракцію "Самопоміч". Нам всім треба знайти механзіми як, не ламаючи принципу єдиного командування в армії, одночасно позбутися нездарів та зрадників у командуванні", - підтримав колегу депутат Єгор Соболєв.

Читайте по темі: Маріуполь захищає від наступу єдина фортеця