Львівському пиву - 300 років (фото)

поділитись
Пиво в Україні почали варити ще в часи Середньовіччя. Його готували ченці у монастирях

[gallery]

Найстаріша Львівська пивоварня відзначає в цьому році своє 300-річчя. Мешканці міста змогли ознайомитися з історією пивоваріння просто на вулицях. Тут можна пофотографуватися із ченцями-пивоварами, батярами. Львівські пивовари восени обіцяють ширшу програму.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Пиво в Україні почали варити у Львові ще в часи Середньовіччя. Його готували ченці у монастирях. В 1715 році граф Станіслав Потоцький надає монахам єзуїтам, які оселилися на його землі, право побудувати у Краківському передмісті Львова броварню. З тих пір тут варять пиво.

Пиво, зварене львівськими броварями, швидко набуло популярності у всій Європі, а пивоварня увійшла до трійки найкращих в Австро-Угорської імперії.

За радянських часів броварня називалася "Колос" та була найпотужнішою в Україні, а її пивом смакували кремлівські чиновники і пасажири міжнародних морських рейсів.

У 2005-му на території пивоварні засновано перший Музей пивоваріння. Промислові будівлі потрапили до списку культурних пам'яток ЮНЕСКО.

Львівська пивоварня пишається тим, що її пиво старше за першу в Україні газету, американський долар, перший самовар, повітряну кулю, сірники та перший запатентований велосипед.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Робітники зруйнували кам'яні прольоти сходів
0
0
22:57 20.02.2018
Робота по концесійним дорогам триває
0
0
21:54 20.02.2018
21 лютого в Києві буде хмарно з проясненнями
0
0
21:46 20.02.2018