Українці зможуть призначати референдуми без рішення влади

поділитись
Нова редакція закону не допускає можливості узурпації влади через референдум

Три мільйони українців зможуть ініціювати проведення загальноукраїнського референдуму. У Верховній Раді сьогодні зареєстрували Закон "Про всеукраїнський референдум". Згідно з ним, громадяни зможуть зобов'язати чиновників міняти кордони України, переглядати положення трьох глав Конституції і скасовувати діючі закони.

"Референдуми зможуть проводити за народною ініціативою. Для цього ініціативній групі потрібно зібрати три мільйони підписів. Обмежень по часу нема. Ініціювати проведення референдумів можуть також політичні партії", - заявляла під час презентації закону експертка Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.

[image=8442 align=left]

Для визнання результатів референдуму, в ньому повинні взяти участь не менше 50% зареєстрованих в Державному реєстрі виборців.

"Робота над новим законопроектом тривала більше року. Він не розроблявся в Адміністрації Президента чи якоюсь однією політичною силою. Закон народжувався на засіданнях робочих груп, круглих столах, в дискусіях кращих юристів. А замовником його виступає ромадянсгьке суспільство. Саме все це і дає йому усі шанси стати інструментом для народовладдя", - сказала про закон депутатка від Блоку Порошенка Світлана Заліщук.

Тепер документ має пройти обговорення у Комітеті з питань правової політики та правосуддя, який очолює однопартієць авторів законопроекту Руслан Князевич. Розробкою законопроекту керує очолював Олександр Черненко. Він представник від пропрезидентського блоку.

Читайте також: Порошенко готовий провести референдум стосовно вступу України до НАТО

Закон зобов'язує ЗМІ надавати однакову кількість ефірного часу чи газетних шпальт для представлення позиції різних сторін. Пряма агітація має розміщуватися виключно у рекламних блоках і оплачуватися з спеціальних фондів ініціаторів проведення референдумів.

"Нова редакція закону не допускає можливості узурпації влади через референдум, як це відбулося у сусідній Білорусі, в колишніх республіках СРСР в Середнійї Азії, в Азербайджані. Необхідно якомога швидше скасувати чинний Закон про референдум і ухвалити нову редакцію, яка виключає ризики узурпації влади", - зазначала експерт Коаліції "За чесний референдум" Світлана Конончук.

Нагадаємо, що протягом останнього року президент Порошенко обіцяв три референдуми: в березні – про другу державну мову, в квітні – про державний устрій України і вступу до НАТО.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Ентомолог розвінчав загальноприйняті міфи, щодо укусів комарів, результат вас здивує
0
0
12:50 28.05.2018
Кожен ваш день наділений особливим сенсом, і якщо розгадати його, можна отримати ключ до мети
0
0
12:08 28.05.2018
Літо цього року готує українцям масу випробувань та нових рекордів
0
0
11:40 28.05.2018
Дешеві авто з Європи можуть піднести вам неприємний "сюрприз", який не загладить навіть помірна ціна
0
0
11:32 28.05.2018
Назар Холодницький розповів про справи Охендовського і навіщо прокуратура чекає закордонний "дозвіл"
0
0
11:23 28.05.2018