"Владі забракне духу забрати в російських компаній ліцензії"

поділитись
Прийнятий акт про позбавлення ліцензій компаній держави-агресора нічого не змінить. Якщо війна не примусила владу до рішучих дій до Росії, то ці закони точно нічого не допоможуть

Зараз російський бізнес знаходиться під загрозою закриття, вважають в українському виданні "Ведомости". Адже наприкінці минулого місяця народні депутати внесли поправки у закон "Про ліцензування визначених видів господарської діяльності", також вони прийняли акт, що дозволяє не видавати ліцензій підприємствам держави-агресора.

[image=11555 align=left] "Не думаю, що цей закон докорінно змінить стан речей і зменшить присутність російського бізнесу в Україні. Минулого року ми втратили Крим, на великій частині країни росіяни розв'язали війну. В результаті цього вже загинули тисячі українців. Але влада після таких втрат не спромоглася ні подати до міжнародних судів на Росію, ні обмежити присутність у нас російського бізнесу", - говорить "Знай" Дмитро Боярчук, директор консалтингової компанії "Кейс-Україна".

Читайте також "Російські банки в Україні закривають програмісти" - економіст

На його думку, присутність російського бізнесу в Україні буде незмінною.

"Якщо війна не примусила владу до рішучих дій стосовно Росії, то ці закони точно нічого не змінять", - вважає фахівець.

Зараз в Україні практично в усіх сферах діють російські компанії. 20 відсотків банківського ринку належить росіянам. Їхній банк ВТБ ще й досі знаходиться на головних вулицях кожного обласного центру. Незмінно діє крупна мережа автозаправних станцій ТНК. Працює один із найкрупніших операторів мобільного зв'язку МТС. Більша частина акцій "Київстару" також належить росіянам.

[image=11554 align=left] "Я не вірю, що хтось обмежуватиме дію російських компаній. Немає кому це робити. Адже не є таємницею, що частина теперішньої влади – це вчорашні регіонали. Велика ймовірність, що через деякий час вони посядуть високі державні посади. Тому ні про яку боротьбу з російськими фірмами не йдеться. Вчорашні регіонали не зацікавлені в цьому", - вважає Олександр Бондар, колишній голова Фонду Держмайна України

Читайте також Російський "Лукойл" перефарбувався у австрійський Amic

Цікаво, що закон "Про ліцензування визначених видів господарської діяльності" не передбачає обов'язкової ліцензії для банківського бізнесу, телевізійного та радіо, торгівлі спиртним напоями і тютюновими виробами.

"Цей закон і акт прийняли, бо це вимога суспільства. Всім вже набридли всюди російські компанії, фільми та музика. Щоб він запрацював, не вистачає одного – волі президента, прем'єра та голови Верховної Ради. На жаль, всі вони не спроможні до рішучих дій. Демонструють свою толерантність і компромісність навіть у принципових питаннях", - говорить "Знай" економіст Володимир Марченко.

[image=11557]

Російські компанії, щоб перестрахуватися від можливого закриття, реєструватимуться на підставних осіб у інших країнах. Частиною "Київстар", наприклад, володіє російська фірма Vimpelcom, зареєстрована у Амстердамі. Паливна російська мережа "Лукойл" здійснила фіктивний продаж своєї мережі щойно створеній у Австрії компанії "АМІС". Банк "Русский стандарт" перейменували на "Форвард". У фінустанові запевняють, що до Росії він немає жодного стосунку.

"У країну на межі дефолту ще й у стані війни жоден адекватний інвестор грошей не вкладатиме. У мене немає сумнівів, що російські компанії й надалі здійснюватимуть ребрендинг. А ось від закону "Про ліцензування визначених видів господарської діяльності" страждатимуть українські бізнесмени. Протистояння фінансово-промислових груп і далі продовжується. Тому законне позбавлення або не продовження ліцензії стане одним із козирiв олігархів, які приближені до влади. Таким чином вони боротимуться з конкурентами", - прогнозує Володимир Марченко.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
У Києві 22 липня вночі без опадів, вдень місцями короткочасний дощ
0
0
15:12 22.07.2018
Українська розвідка повідомляє, що одного бойовика вдалося ліквідувати, ще один був поранений
0
0
14:45 22.07.2018
Олександр Усик повністю перебоксував свого суперника Мурата Гассієва
0
0
14:27 22.07.2018
Олександр Усик домінував протягом всього поєдинку проти Мурата Гассієва
0
0
14:00 22.07.2018
21 липня у Москві відбувся фінальний бій Боксерської суперсерії між Олександром Усиком і Муратом Гассієвим
0
0
13:35 22.07.2018