У Мін'юсті повідомили, що в Україні за цілих півтора року так і не люстрували жодного суддю.

"За півтора роки жодного суддю не люстрували, не звільнили навіть за власним бажанням. Процедура влаштована в країні таким чином, що людина не могла піти, навіть якщо вона просто не хоче працювати більше суддею", - слова директора департаменту з питань люстрації Мін'юсту Тетяни Козаченко передає "Радіо Свобода".

По словах Козаченко, згідно Конституції звільнити суддю має право лише той орган, який його призначив, тобто це Верховна Рада. Подати документи ж на розгляд може Вища рада юстиції.

Читайте також: Патріарх Кіріл вручив грамоту міністру-втікачу Клименку

Проте Вища рада юстиції була розформована в квітні 2014 року, і більше року її не могли обрати.

Популярні новини зараз
Обміняти долари по старому не вийде: ПриватБанк тихо переписав правила для валюти Блокують всі картки – від пенсійної до зарплатної: боржників за комуналку позбавляють шансу на виживання Податковий зашморг затягнеться: які зміни очікують українців Соцпрацівники ходитимуть по домівках: до кого прийдуть з перевіркою
Показати ще

Нагадаємо, закон про люстрацію був застосований до 620 чиновників. Серед них немає тих, які пішли за власним бажанням.