Тальнівський хлібокомбінат: суд ухвалив рішення на користь держави

поділитись
Справа в тому, що поки ми боролися в судах, люди олігарха вивели власність із підприємства і перепродали

Вчора Вищий господарський суд повернув Тальнівський комбінат хлібопродуктів у державну власність. Головував суддя Петро Гончарук.

2010 року підприємство привласнив Олександр Коротков, колишній регіонал, депутат Черкаської облради. Перед цим Тальнівський КХП банкрутували і депутат викупив його за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, вартість підприємства є більш ніж удесятеро вищою – 200 мільйонів гривень.

"Допомогли йому депутати Тальнівської міськради. Вони п'ять років тому дозволили Короткову приватизувати підприємство", - розповідає "Знай" Дмитро Кукін, начальник юридичної служби "Хліба України".

Читайте також "За Тальнівський хлібокомбінат треба саджати не лише депутатів, а й суддів" - Бондар

Однак його не можна було приватизовувати. Воно входило до переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Процес повернення Тальнівського комбінату хлібопродуктів тривав два роки. Незважаючи на те, що приватизацію здійснили із грубими порушеннями закону, суд довго не міг прийняти рішення на користь держави. У липні брав паузу на тиждень, бо не вистачало документів, потім знову переносив засідання, бо не встиг вивчити всіх доказів. Останні засідання проходили за участі журналістів і активістів.

"Хто зна. Може, суддя справді дуже ретельно вивчав всі деталі справи. Однак ця справа була настільки резонансна і порушення закону при приватизації були такими явними, що думаю, суд би точно не насмілився прийняти рішення не на користь держави", - розповідає юрист.

Однак, за його словами, на цьому судовому рішенні проблеми Тальнівського комбінату хлібопродуктів не закінчуються.

"Справа в тому, що поки ми боролися в судах, люди олігарха вивели власність із підприємства і перепродали. На частину майна нам вдалося накласти арешт. Ми це робили не як на майно чиєїсь власності, а як майно за адресою підприємства. Тому наступним нашим завданням є повернення майна в державну власність. Це буде складно, але можливо. Дуже важливо, щоб всі владні органи злагоджено і скординовано спрацювали", - говорить Дмитро Кукін.

Читайте також Тальнівський КХП повернуть у державну власність

Нагадаємо, Тальнівський комбінат хлібопродуктів щороку продає за кордон 22 відсотки від всього борошна, виготовленого в Україні. Є найкрупнішим експортером держави у цій галузі. Через привласнення підприємства екс-регіоналом держава щороку недоотримувала понад 100 мільйонів гривень недоотриманих податків.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Відомий український мовознавець, вирішив підтримати абітурієнтів і назвав типові помилки на ЗНО з української мови
0
0
18:55 24.05.2018
У соцмережі виклали смішне відео безуспішною погоні поліції за автомобілем
0
0
18:45 24.05.2018
Поки британці гадають, наскільки це ймовірно, українські екпертів взагалі сумніваються, що авторство закликів належить бойовикам
0
0
18:34 24.05.2018
Список активів Полякова складають компанія Noosphere Ventures, дейтинговый холдинг Together Networks, аерокосмічний стартап Firefly Aerospace і гейминговая компанія Murka
0
0
18:26 24.05.2018
Це ще раз доводить масштабний провал окупантів
0
0
18:18 24.05.2018