Вчора Вищий господарський суд повернув Тальнівський комбінат хлібопродуктів у державну власність. Головував суддя Петро Гончарук.

2010 року підприємство привласнив Олександр Коротков, колишній регіонал, депутат Черкаської облради. Перед цим Тальнівський КХП банкрутували і депутат викупив його за 17 мільйонів гривень. За експертними оцінками, вартість підприємства є більш ніж удесятеро вищою – 200 мільйонів гривень.

"Допомогли йому депутати Тальнівської міськради. Вони п'ять років тому дозволили Короткову приватизувати підприємство", - розповідає "Знай" Дмитро Кукін, начальник юридичної служби "Хліба України".

Читайте також "За Тальнівський хлібокомбінат треба саджати не лише депутатів, а й суддів" - Бондар

Однак його не можна було приватизовувати. Воно входило до переліку підприємств, які не підлягають приватизації.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків Автоматичне бронювання за три доби: кому доступна відстрочка без зайвих заяв і черг Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Показати ще

Процес повернення Тальнівського комбінату хлібопродуктів тривав два роки. Незважаючи на те, що приватизацію здійснили із грубими порушеннями закону, суд довго не міг прийняти рішення на користь держави. У липні брав паузу на тиждень, бо не вистачало документів, потім знову переносив засідання, бо не встиг вивчити всіх доказів. Останні засідання проходили за участі журналістів і активістів.

"Хто зна. Може, суддя справді дуже ретельно вивчав всі деталі справи. Однак ця справа була настільки резонансна і порушення закону при приватизації були такими явними, що думаю, суд би точно не насмілився прийняти рішення не на користь держави", - розповідає юрист.

Однак, за його словами, на цьому судовому рішенні проблеми Тальнівського комбінату хлібопродуктів не закінчуються.

"Справа в тому, що поки ми боролися в судах, люди олігарха вивели власність із підприємства і перепродали. На частину майна нам вдалося накласти арешт. Ми це робили не як на майно чиєїсь власності, а як майно за адресою підприємства. Тому наступним нашим завданням є повернення майна в державну власність. Це буде складно, але можливо. Дуже важливо, щоб всі владні органи злагоджено і скординовано спрацювали", - говорить Дмитро Кукін.

Читайте також Тальнівський КХП повернуть у державну власність

Нагадаємо, Тальнівський комбінат хлібопродуктів щороку продає за кордон 22 відсотки від всього борошна, виготовленого в Україні. Є найкрупнішим експортером держави у цій галузі. Через привласнення підприємства екс-регіоналом держава щороку недоотримувала понад 100 мільйонів гривень недоотриманих податків.