Додатковий імпортний збір вбиває український бізнес

поділитись
25 бізнес-асоціацій звернулися до влади, щоб терміново скасувати додатковий імпортний збір

5 бізнес-асоціацій звернулися до української влади, щоб терміново скасувати додатковий імпортний збір. Інакше з кожним місяцем наш бізнес втрачатиме свої позиції на ринку.

Згідно даними Торговельно-промислової палати, під час розрахунків введення додаткового імпортного збору не прописали негативні ефекти. Розмір збору (5% і 10%) у багатьох випадках перевищує стандартні ставки ввізного мита, йде у розріз економічній логіці. Про це пише delo.ua.

"Додатковий імпортний збір не є істотним чинником заборони імпорту, а, навпаки, через зниження конкурентоспроможності вітчизняних виробників на зовнішніх ринках, призводить до падіння експорту та втрати українських позицій на традиційних ринках збуту", — сказано в звіті палати.

Таким чином, додатковий імпортний збір закріплює статус країни, як аграрно-сировинного придатка. У свою чергу це приведе до скорочення реального ВВП України на 6% у кінці року. Про це говорять у Державному науково-дослідному інституті інформатизації та моделювання економік.

А негативний податковий ефект від недоотримання податків від наших підприємств складе 36,3 млрд грн. Також піднімуться ціни на 9,4%, а експортні ціни на вітчизняну продукцію на 7,4%.

Читайте також: Україна експортуватиме молоко та м'ясо до Вірменії

Нагадаємо, 25 лютого Україна ввела додатковий імпортний збір на імпорт. Під 10% оподатковуються готові харчові продукти, жири і масла тваринного і рослинного походження, алкогольні та безалкогольні напої, тютюн і його замінники, оцет, живі тварини. Під 5% - всі останні товари за винятком "життєвий важливих", до яких віднесли більшість енергоносіїв і деякі медикаменти.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Кожен ваш день наділений особливим сенсом, і якщо розгадати його, можна отримати ключ до мети
0
0
12:08 28.05.2018
Літо цього року готує українцям масу випробувань та нових рекордів
0
0
11:40 28.05.2018
Дешеві авто з Європи можуть піднести вам неприємний "сюрприз", який не загладить навіть помірна ціна
0
0
11:32 28.05.2018
Назар Холодницький розповів про справи Охендовського і навіщо прокуратура чекає закордонний "дозвіл"
0
0
11:23 28.05.2018
У Росії хочуть розглянути можливість порушувати кримінальні справи за "наклеп" на міжнародному рівні
0
0
11:13 28.05.2018