На місці зведення Меморіального музейного комплексу "Територія Терору" у Львові будівельники знайшли рештки 21 в'язня Пересильної тюрми № 25.

Ця в'язниця працювала у часи встановлення радянскої влади на Західній Україні у 1944–1955 роках. Пересильна тюрма № 25 була створена у Львові восени 1944 року радянською окупаційною адміністрацією, що прийшла на зміну нацистській. "Пересилка" була однією з найбільших тюрем такого типу в УРСР.

"На останки натрапили будівельники за межами самого Музею, під хідником на проспекті Чорновола. Не виключено, що на території, яка не входить до музейного комплексу, але належить сьогодні приватним особам, також можуть бути поховання. Місце поховань ми ознакуємо окремою меморіальною таблицею", – розповів Тарас Чолій, директор музею.

Директор КП ЛОР Доля Ярослав Онищук додав, що у похованні знаходилися лише скелети дорослих чоловіків, тіла яких поспіхом скидали у ями, по чотири-п'ять в одну.

Читайте также: Дніпропетровець показав Львів з нового ракурсу (фото)

Популярні новини зараз
ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди
Показати ще

В одній з них разом із чотирма скелетами виявли солдатські ідентифікаційні жетони, ґудзики від нацистської військової форми, рештки одягу, а також німецькі монети. Онищук припустив, що це останки німецьких військовополонених. У числі артефактів - металевий медальйон із зображенням пілота, срібна обручка з викарбуваними датою "11.2.40" та ініціалами "G.V." і невеликий пластиковий кулон у вигляді собаки.

Львіська міськрада повідомила, що рештки німецьких військовополонених передали представництву Німецької Народної Спілки з догляду за німецькими похованнями у Жовкві для перепоховання їх на цвинтарі у селі Потелич. Інших перепоховають на Личаковському цвинтарі.