З часу обрання на посаду міського голови Києва Віталія Кличка кияни не відчули значних змін у місті, констатують у громадській організації "Рух за реформи". Там проаналізували обіцянки нинішнього міського голови із реальну ситуацію у Києві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо кінця цього року Віталій Кличко обіцяв замінити близько сотні ліфтів. Натомість зараз 78% столичних ліфтів встановлені у 1980-1990-х роках. Щороку виходить з ладу 500-600 ліфтів. Це означає, що справа або не виконана повністю, або суттєво не доведена до кінця, повідомляють у громадській організації.
За такі прорахунки влади дуже дорого платять кияни. Наприклад, в одному з будинків по вулиці Комарова літній чоловік застряг у ліфті. Добре, що його родичка повідомила про подію в аварійну службу. При цьому в розмові з оператором вона розповіла, що чоловік переніс інфаркт. Минула майже година, але аварійна служба так і не приїхала. Жінці довелося ще двічі подзвонити в комунальну службу. Лише через півтори години аварійна служба дісталася до будинку. У результаті перенесеного стресу в чоловіка стався напад і зараз він у реанімації.
Юристи "Руху за реформи" з'ясували, що мешканці цього будинку вчасно сплачують комунальні платежі, але ЖЕК не перераховує гроші фірмі, яка займається обслуговуванням ліфтів. Отже, саме за сприяння активістів було усунено проблему, що стосувалася захисту інтересів по-суті навіть не однієї особи, а цілого під'їзду 9-поверхового будинку.
"До нашої приймальну "Руху за реформи" часто звертаються жителі міста, бо вони вже втратили довіру до влади. Їхні скарги відповідальними людьми постійно ігноруються. Нещодавно до нас прийшли мешканці будинку № 10 по вулиці Петровського у Солом'янському районі. Будинку більше 60-ти років, але ремонт в ньому ніколи не робили", - говорить "Знай" Георгій Нагорний, активіст "Руху за реформи".
Читайте також Чиновник буде виконувати роль нічного сторожа - Сергій Думчев
Будівля перебуває у поганому стані, з її стін неможливо вивести грибок.
"Раніше в підвалі було бомбосховище з обладнаною системою вентиляції. Але з часом вентиляцію демонтували і конструкції стали непридатними. У підвалі цього будинку знаходиться рамка управління теплопостачанням, яка постійно парує. Через пари і вологу псується ремонт в під'їзді, який жителі зробили за власний кошт. На перших поверхах з'являється грибок", - розповідає активіст.
Сфера ЖКГ потребує дієвих реформ вже зараз. Наразі у Києві працює 408 комунальних підприємств, серед яких прибуток приносять лише 116. При цьому збитки в основному дають комунальні підприємства, які підпорядковані безпосередньо КМДА, а не районним радам. Мало того, що вони недієві, так вони ще є тягарем для місцевих бюджетів.
"Обіцяли оптимізувати витрати столичних комунальних підприємств. Не зробили цього. Як наслідок, не скорочено їх бюджетне фінансування, не звільнилися кошти на соціальні програми для киян. А це що найменше понад 100 млн. грн. на рік. Отже, як бачимо, не все, що обіцяють виконують. Суцільний піар – ось що найбільше характеризує роботу команди Кличка", – вважає Костянтин Берест, активіст партії "Рух за реформи".