7 грудня відомого волонтера Павла Шевчука повезли в Австрію робити операцію на мозку. З його голови будуть виймати металевий осколок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДізнавшись історію пацієнта, французький хірург, який буде проводити операцію, відмовився від свого гонорару. Родині залишилося зібрати 22 тисячі євро, пише NewsOboz.org.
Торік львівський волонтер 33-річний Павло Шевчук, який до війни займався нерухомістю, став їздити разом з бійцями ДУК в зону АТО. 14 серпня неподалік від Новоамвросієвська вони потрапили під обстріл. Шевчук отримав поранення, а через кілька днів у львівській лікарні впав у кому. Місцеві лікарі діагностували крововилив у мозок.
Рідні Павла засумнівалися у вітчизняних лікарях і за порадою військового хірурга направили матеріали обстеження в Європу. Зарубіжні медики помітили в голові металевий уламок.
"Павло давно прийшов до тями, але погано говорить, у нього двоїться в очах, порушена координація рухів, ледве ходить. В австрійській клініці з нас хотіли 60 тисяч євро. Але згодом французький хірург тієї клініки, дізнавшись нашу історію, відмовився від свого гонорару. Тому сума знизилася до 22 тисяч", - розповідає батько пораненого Богдан Шевчук.
Київські медики озвучували таку ж суму за операцію, але гарантій не давали і в першу чергу запитували, чи є у сім'ї такі кошти.
"Після перегляду матеріалів нам у Австрії сказали, що він буде ходити, зможе спілкуватися, а через 5-7 років уціліла частина мозку візьме на себе функції втраченої. Ну і рівень не порівняти: в Україні роблять по 2-4 таких операцій на рік на 30-річному обладнанні. В австрійській клініці - по чотири кожен день ", - пояснив Шевчук-старший.
Родині Павла вдалося зібрати 10 тисяч євро, і то завдяки простим людям і церкві. Богдан Шевчук розповідає, що шукав підтримки у депутатів, але розчарувався. Міська влада Львова виділили тисячу гривень, а депутати Верховної Ради знайшли дві.
Читайте також: Жінки в АТО хочуть воювати на рівні з чоловіками
"Велику допомогу надає монастир австрійського міста Лінц. Ченці безкоштовно приймають у своїй гостьовій кімнаті родичів поранених, годують, ведуть переговори з лікарями. Заради наших поранених бійців у Польщі призупинили будівництво храмів. Збирають по церквах гроші на необхідну медичну апаратуру", - додав батько волонтера .
7 Грудня він разом із сином повинен летіти в Австрію. Оперувати повинні 14-15 грудня.
Нагадаємо, що безкоштовні операції для бійців і волонтерів АТО роблять також хірурги США і Канади. Наприклад, американці оперують у Львові.