Закарпатські замки та історичні пам'ятки відновлюватимуть за рахунок обласного бюджету. Таке рішення прийняли депутати Закарпатської обласної ради, повідомляє сайт "Новини Закарпаття".

Нещодавно було затверджено Комплексну програму збереження та використання пам'яток культурної спадщини Закарпаття на 2016–2020 роки. Вона передбачає виділення для цієї мети 53 млн гривень протягом п'яти років.

До списку першочергових об'єктів, які потребують реставрації, потрапило 9 пам'яток. Це, зокрема, замок у селі Середнє, Невицький замок, Паланок у Мукачеві, Чинадіївський замок, Квасівський замок, Нялаб у селищі Королево, Канков у Виноградові, Хустський та Ужгородський замки. Найстаровинніші з них замки в Ужгороді та Хусті. Перші згадки про них датовані 11 століттям.

Першочергово заплановано виготовити проектну документацію, після чого проводитимуть реставраційні роботи. Також за виділені кошти паспортизують пам'ятки та створять їхню електронну базу. У 2016 році на ці цілі виділять 7 млн 200 тис гривень.

Читайте також: Топ-9 найкрасивіших фортець України (відео)

Популярні новини зараз

Ольга Фреймут попередила туристів у Буковелі про небезпеку - вовк вийшов до людей

Голий українець непристойним жестом попрощався з пекельною роботою в Польщі

Відомий YouTube-перукар розкрив головну помилку при митті голови: "Призводить до випадіння волосся"

Пішов з життя зірка "Бумера": знайшли у власній квартирі

Показати ще

Нагадаємо, в 2015 році закарпатець створив найбільший макет мукачівського замку Паланок. Розмістили макет у винному дегустаційному залі. Більше півроку мукачівський скульптор та художник Василь Курпіль працював над міні-копією, котра повністю повторила архітектуру та пропорції замку Паланок.