Масштабну схему легалізації псевдопереселенців з ОРДЛО накрили співробітники СБУ та прокуратури на Харківщині.

Організував такий "бізнес" мешканець Луганської області за допомогою кількох спільників, повідомили в прес-службі відомства.

У роботі схеми задіяли також окремих службовців управління праці та соціального захисту населення Харківської міськради та обласного управління Фонду соціального страхування.

Ділки підшукували людей на окупованих територіях, які хотіли отримувати соціальні виплати від української держави як вимушені переселенці, не змінюючи місць проживання. Це і був їх основний "контингент". Вони ставили "псевдопереселенців" на облік, відкривали їм банківські карткові рахунки, платіжні картки для отримання пенсій, довічні державні стипендії та інші соціальні виплати. За це з кожної оформленої особи вони мали понад сім тисяч гривень.

Правоохоронці з'ясували, що серед тих, хто за допомогою такої схеми став отримувати соціальні виплати та пенсії від України, були й бойовики "ДНР"/"ЛНР".

Популярні новини зараз

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Показати ще

Під час обшуків у Харкові за місцями проживання організаторів угруповання, приміщеннях державних установ та органах місцевого самоврядування оперативники СБУ вилучили ксерокопії документів у більше ніж двох тисяч переселенців. Правоохоронці також виявили майже сто банківських карток, велику суму грошей в іноземній та національній валютах, сепаратистську символіку.

За фактом розпочате кримінальне провадження. Дії службовців будуть кваліфіковані у рамках окремого провадження.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у "ДНР" до 9 травня "наклонували" 45 тисяч ветеранів.