Палеонтологи знайшли останки найдавнішої риби-целаканта. Вона жила в морях Землі приблизно 360 млн. років тому.

Про це пише Корреспондент.

"Вчені виявили її в гирлі однієї з річок Південної Африки. "Родичі і нащадки" риби могли перетворитися в перших сухопутних тварин", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Популяція у світовому океані за останні 45 років скоротилася вдвічі

Перші скам'янілості побачили будівельники, які прокладали нову дорогу. Вони і вказали на свою знахідку фахівцям.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Палеонтологи знайшли декілька десятків скам'янілих рештків стародавніх лопастеперих риб, що збереглися в цілому вигляді. Вони належать до числа так званих целакантов - незвичайних мешканців прісноводних річок Землі часів девонського періоду.

Виявлений ​​сховок целакантов, яких учені назвали Serenichthys kowiensis, - найдавніші представники цього роду в Африці і потенційно найдавніші риби на Землі.

Довідка. Риби володіли потужними плавниками і своєрідними "плечима" і "тазом", що дозволяли їм періодично випливати на сушу і переповзати в сусідні водойми.

Також вони мали примітивні легені, які дозволяли насичувати тіло киснем під час таких прогулянок.