Американське космічне агентство NASA оголосило, що на Марсі були знайдені річки - сезонні потоки солоної рідкої води.

Про це було заявлено 28 вересня на прес-конференції.

Виявлені на планеті потоки води проявляють себе в теплу пору року і зникають - в холодну. До таких висновків вчені прийшли, проаналізувавши високоякісні знімки, які були отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter.

На представлених вченими знімках потоки солоної води з'являються і зникають на схилах пагорбів. Їх загальна ширина не перевищує п'яти метрів. За словами дослідників, солі були виявлені тільки в районах протікання сезонних річок.

Планетологи відзначають, що наявність солоної води важлива для потенційного існування життя на Червоній планеті (вода без солей швидко б замерзала).

Популярні новини зараз
Кадиров після України погрожує вторгненням до Польщі Співачка Тоня Матвієнко розплакалася під час інтерв'ю через Арсена Мірзояна: "Краще б ти не приїжджав" Тіна Кароль зізналася, за якого чоловіка вийшла б заміж: "З автоматом, не бритий і не митий" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Читайте також: NASA показало нічний Ніл

Нагадаємо, що NASA опублікувало відео марафону марсохода Opportunity, що з січня 2004 року по квітень 2015 року пройшов 42,2 км по Марсу від своєї первісної точки до кратера Ігл.