Швецькі вчені вбудували електронні мікросхеми у живі квіти. Вони хочуть використати унікальні здібності рослин для створення датчиків нового типу - зелених антен та отримання електрики із хлорофілу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро пише Science Advances.
"У Лабораторії органічної електроніки Лінчепінгского університету намагались створити такі рослини понад двадцять років. Дослідження просувались дуже повільними темпами через нестачу фінансування", - ідеться у повідомленні.
Читайте також: Американські фізики розробили дешевий спосіб опріснювати морську воду
Згідно інформації, вчені винайшли полімер PEDOT-S, який всмоктується в судинну систему рослин, як вода. Потрапивши всередину, полімер утворює "дроти" в ксилемі, яка виконує функцію водопровідника у наземних судинних рослинах. По них також можна посилати електричний струм, не блокуючи доступ поживних речовин та води у неї.
Річ у тім, що у рослинах, подібно до тіла людини, є електроліти - речовини, які проводять електричний струм. Приєднавши дроти до них, дослідники отримали працюючий транзистор і логічний вентиль - базовий елемент цифрової схеми.
Учені помістили листя троянди у шприц із сумішшю PEDOT-S та нановолокон з целюлози. У тканинах утворили вакуум штучних шляхом, а у вільні порожнини закачали розчин PEDOT-S. Після включення струму, листя почало повільно змінювати колір - від синюватих до зеленуватих відтінків, та назад.
Нове відкриття, окрім всього іншого, може допомогти створити датчики здоров'я рослин (аналогічних до людських).
Також завжди можна купити копія сумсунг ноут 9 або китайський сумсунг ноут 9.