Вчені із американського університету Райса винайшли екологічний спосіб вирощування водоростей, які пропонують використовувати в якості сировини для виробництва біопалива та очищення стічних вод.

Про це повідомляє Ecotown.

На загал, комерційне вирощування водоростей передбачає підживлення їх хімічними добавками. Хімікати є неекологічними та скорочують прибуток компаній, за рахунок вартості.

Х'юстонські дослідники пропонують використовувати "природні" добрива, які є в муніципальних стічних водах в достатній кількості.

Читайте також: На Київщині посадили найбільшу в Європі плантацію енергетичних рослин

Популярні новини зараз
Сергію Жукову та гурту "Руки вверх" заборонили в'їзд до європейської країни за підтримку путіна: "Все наше без розбору" Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада" Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна" Оля Цибульська зізналася, чому насправді не показує свого чоловіка: "У нього такий писок..."
Показати ще

Вчені вважають, що такий спосіб "вбиватиме двох зайців": водорості отримають необхідне підживлення і паралельно очищуватимуть воду для повторного використання.

Команда вчених провела кілька експериментів із вирощуванням різних штамів водоростей у відкритих басейнах, наповнених водою з однієї водоочисної споруди в Х'юстоні.

Воду вже відфільтрували від твердих частинок, але вміст азоту і фосфору вона мала високий. Саме цими речовинами харчуються водорості. За 14 тижнів дослідники виявили, що водорості не лише добре росли і розвивалися, але й переробили понад 90% нітратів і 50% фосфору, що містилися у воді. Таким чином, вода стала практично безпечною для зливу в навколишнє середовище.

Щось подібне вже намагались зробити раніше - у Канзасі. Проте там водорості "фільтрували" воду значно гірше. Це пов'язують із холоднішим кліматом. Тобто технологія підходить для теплих регіонів, як, наприклад, Техас.