Вчені із американського університету Райса винайшли екологічний спосіб вирощування водоростей, які пропонують використовувати в якості сировини для виробництва біопалива та очищення стічних вод.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Ecotown.
На загал, комерційне вирощування водоростей передбачає підживлення їх хімічними добавками. Хімікати є неекологічними та скорочують прибуток компаній, за рахунок вартості.
Х'юстонські дослідники пропонують використовувати "природні" добрива, які є в муніципальних стічних водах в достатній кількості.
Читайте також: На Київщині посадили найбільшу в Європі плантацію енергетичних рослин
Вчені вважають, що такий спосіб "вбиватиме двох зайців": водорості отримають необхідне підживлення і паралельно очищуватимуть воду для повторного використання.
Команда вчених провела кілька експериментів із вирощуванням різних штамів водоростей у відкритих басейнах, наповнених водою з однієї водоочисної споруди в Х'юстоні.
Воду вже відфільтрували від твердих частинок, але вміст азоту і фосфору вона мала високий. Саме цими речовинами харчуються водорості. За 14 тижнів дослідники виявили, що водорості не лише добре росли і розвивалися, але й переробили понад 90% нітратів і 50% фосфору, що містилися у воді. Таким чином, вода стала практично безпечною для зливу в навколишнє середовище.
Щось подібне вже намагались зробити раніше - у Канзасі. Проте там водорості "фільтрували" воду значно гірше. Це пов'язують із холоднішим кліматом. Тобто технологія підходить для теплих регіонів, як, наприклад, Техас.