Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос оголосив, що країна перестане скидати на плантації коки канцерогенні гербіциди. Замість цього випустять на зелені насадження біологічну зброю - метеликів Eloria Noyesi .
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє News UA.
Майже століття Колумбія є одним із найбільших світових виробників кокаїну - переробленої форми листя коки.
Уряд країни запилює в цілому 4 мільйона акрів землі гербіцидом гліфосатом, який Всесвітньою організацією охорони здоров'я недавно був визнаний канцерогеном, щоб вплинути на катастрофічну ситуацію із наркотиками.
Читайте також: Nikon навчить собак фотографуватися
На думку уряду, знищення наркоплантацію вручну - неможливе, оскільки кримінальні угруповання регіону роблять такі дії небезпечними для виконавців.
Метелики в даному випадку являють собою найкращу альтернативу. Доросла особина виду Eloria Noyesi являє собою бежевого метелика. Самки цього виду відкладають свої яйця на листя коки, а гусінь, що вилупляється із них, починає поїдати листя, поглинаючи зеленої маси в півтора рази більше власної ваги. Таким чином наркофермери залишаються без листя, із яких можна було б робити кокаїн.
Ідея використання гусінь для боротьби із кокаїном вже висловлювалася раніше, але тоді екологи не були впевнені, як метелики вплинуть на баланс екосистеми, в яку будуть випущені.
Натомість, наразі більшість експертів погоджується, що Eloria Noyesi є набагато кращою альтернативою, ніж канцерогенні хімікати.
Вчені повторно перевіряють, що гусінь поїдає лише два строго певних типу рослин коки, які використовуються у виробництві кокаїну - і ніякої іншої корисної рослинності.