Металевий пінопласт зробить військові кораблі непотоплюваними

поділитись

0

658

Вчені продемонстрували новий тип металу. Він настільки легкий, що може триматися на воді. Інноваційний матеріал, так званий композит з металевою матрицею, був розроблений за участю армії США. Військовий корабель, виготовлений з нього, не піде до дна навіть у випадку серйозного пошкодження.

Новий матеріал також обіцяє знизити витрату палива автомобілів за рахунок поєднання малої ваги і теплостійкості, пише британська газета Daily Mail.

Синтактичні піни існують давно, але це перша з металевою матрицею. Матеріал розробили фахівці компанії Deep Springs Technology і Політехнічної школи інженерії Нью-Йоркського Університету.

Його перевагою є здатність витримувати високі температури,що було запозичене у металів. Це дозволить застосовувати матеріал в рухових установках і газовідвідних системах.

Матричний композит з магнієвого сплаву, армований порожнистими частками карборунда, має щільність всього лише 0,92 грама на кубічний сантиметр. Щільність води складає 1 грам на кубічний сантиметр. Матеріал також стійкий до агресивного морського середовища.

Читайте також: Американські літаки отримають потужні лазери для бою

Новий матеріал можуть випробувати на зразках техніки в найближчі три роки. Його використовуватимуть в першу чергу у військових цілях.

Секрет синтактичної піни полягає, насамперед, у матриці з магнієвого сплаву, яка після додавання міцних і легких порожніх сфер карбіду кремнію перетворюється в пінопласт. Оболонка сфери витримує тиск 25 тисяч фунтів на квадратний дюйм. Це у сто разів більше, ніж тиск в пожежному шлангу.

Порожнини в матеріалі захищають його від ударів. Щільність композиту регулюється кількістю сфер в матриці і дозволяє налаштувати матеріал для конкретного застосування.

Можливе застосування такого композиту – палуби, деталі автомобілів, плавучі засоби, а також броня.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Спорт
28.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

На презентації Galaxy S8 та Galaxy S8 Plus компанія Samsung представила док-станцію DeX для своїх нових флагманів
0
0
22:39 29.03.2017
Журналісти порівняли новий Galaxy S8 та LG G6
0
0
21:01 29.03.2017
Новий Mercedes-Benz S-Class розсекретили до презентації.
0
0
20:30 29.03.2017
Компанія Samsung представила в Нью-Йорку свої флагмани Galaxy S8 і Galaxy S8 Plus
0
0
19:54 29.03.2017