Мало хто з людей любить запах риби. Експерименти показали, що цей сумнівний аромат в кілька разів підвищує результативність в тестах на раціональне мислення.

Про це повідомляє Sciencedirect.

Спробуйте швидко відповісти на питання: "Скільки тварин кожного виду Мойсей взяв на свій ковчег"? "Кожній тварі по парі"? Неправильно!

Адже Ковчег, згідно з Біблією, будував Ной, а не Мойсей. Цей тест називається "Ілюзією Мойсея". Його використовують деякі психологи для оцінки здібностей людини виявляти семантичні, смислові помилки в мові.

Такий тест використовували американські вчені для експерименту. Вони переконалися, що в контрольній групі, що вирішувала завдання в звичайних умовах, успішно впоралося не більше 16% піддослідних. У групі, яка виконували тести в приміщенні з вираженим рибним запахом, результативність підскочила до 41%.

Популярні новини зараз
Астролог зробила розклад на червень для України: один з найскладніших місяців війни, люди у відчаї Російські війська зазнали провалу одразу на трьох напрямках в Україні - британська розвідка Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

Читайте також: У Китаї вивели генно-модифікованих свиней без сала

Піддослідні успішніше справлялися з вирішенням математичних та логічних задач.

Нюх є одним з найдавніших наших почуттів. Він зараз значно ослаблений у людей, у порівнянні з нашими предками. Однак він багато в чому зберіг могутній прихований вплив на нас і наш мозок, ступінь якого лише починає прояснюватися.