Три роки тому швейцарська Федеральна політехнічна школа Лозанни оголосила про плани будівництва незвичайного космічного апарату. Він буде, збирати космічне сміття і спалювати його у верхніх шарах атмосфери Землі.

Апарат отримав назву CleanSpace One. Він буде використовувати складну сіткуконічної форми для збору сміття. Це дозволить значно ефективніше збирати його і відправляти до атмосфери.

Запуск космічного прибиральника повинен відбутися приблизно в 2018 році. Першою метою CleanSpace One стане супутник SwissCube, що вийшов з ладу.

Управляти CleanSpace One буде комп'ютер на базі спеціальних алгоритмів. Вони, дозволять йому вираховувати всі потрібні кути падіння сонячного світла, розміри апарата, швидкість, з якою він рухається, і співвідносити їх зі швидкістю і обертанням самого прибиральника.

Читайте також: Мікроби підготують Марс до заселення

Популярні новини зараз

Красуня з чотирма вушками підкорила інтернет марсіанською зовнішністю: була в притулку і стала зіркою

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

ПриватБанк, Укрсиб і Монобанк: список "колючок" для боржників збільшився, кому дозволили блокувати рахунки

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Показати ще

Як тільки супутник SwissCube опиниться в зоні дії, CleanSpace One розправить свою сітку і захопить супутник. Після цьоговона закриється для фіксації апарату в пастці.

Концепт сітки для захоплення сміття запропонували студенти з університету прикладних наук Західної Швейцарії.