Першою живою істотою, яку відправлять на Марс, буде не астронавт і навіть не мавпа, а мікроорганізми - ціанобактерії. Нове дослідження передбачає відправку організмів, які створять екосистему до польоту людини на Червону планету.

Ці організми вироблятимуть кисень з компонентів, які містяться в ґрунті Марса. Потім його зберігатимуть у спеціальних резервуарах.

"Це спростить здійснення пілотованого польоту на Марс. Кисень будуть виробляти на місці, тому не потрібно буде брати з собою важкі каністри", - сказав керівник дослідження Юджин Боланд.

Він додав, що мікробів змусять попрацювати на людей.

Боланд вивчає поведінку мікробів в спеціальній "марсіанської кімнаті", яка симулює атмосферний тиск Червоної планети, добову зміну температури і сонячне випромінювання.

Популярні новини зараз

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Нехай плацкарт їм буде пухом: поїзд "Укрзалізниці" розвалився на ходу, пасажирам довелося ловити полиці і сумки

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Прихильники НКВС розстріляли 15-17 літніх хлопців у різдвяному вертепі: дітей поховали, а вбивць "сховали"

Показати ще

Дослідник планує побудувати на Марсі екосистему, яка дозволить зробити суворе навколишнє середовище планети більш пристосованим і гостинним для майбутніх дослідників.

Читайте також: Астрономи виявили життя на кометі Чурюмова-Герасименко

Боланд і його команда сподіваються, що мікроби відправлять на Марс з наступним марсоходом. Їх упакують в невеликі контейнери і помістять в ґрунт на глибину до десяти сантиметрів. Спеціально розроблені контейнери дозволять мікроорганізмам взаємодіяти з ґрунтом і при цьому захистять їх від атмосфери Марса.

Проект все ще в стадії тестування. Нещодавно він отримав фінансування від NASA в рамках програми передових інноваційних концепцій.