Мозкомережа здатна справлятися з різноманітними завданнями і проблемами завдяки схожому з телепатією принципом.

Нейрофізіологи із США змогли вперше об'єднати мізки кількох мавп в живий мозок-комп'ютерю

Про це пише News Scientist.

Детальні результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Читайте також: Німецькі вчені знайшли найапетитнішу їжу

Популярні новини зараз
Вручення повістки на вулиці: кому з українців не можуть вручити папірець поза домом, відповідь юриста ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня
Показати ще

Здійснити об'єднання вдалося завдяки стандартним інтерфейсам мозок-комп'ютер. Таким чином тварини змогли силою думки управляти рухами роботизованої "руки" на екрані комп'ютера.

Так, наприклад, піддослідні могли змусити коло дотягнутися до об'єкта, синхронізуючи свої думки. За це примати отримували сік в якості нагороди.

Варто відзначити, що мавпи справлялися із завданнями навіть у випадку, якщо нейрофізіологи ускладнювали умови їх виконання.

Таким чином вчені вперше створили супермозок з трьох органів або мозкомережу (brainet).

За словами одного зі співавторів дослідження Андрія Стокке, подібна мозкомережа могла б допомогти в описі іншій людині занадто абстрактних понять і вирішенні колективних глобальних проблем.