Сільський коваль Ігор Щебет з села П'ятигори, Здолбунівського району Рівненської області заради АТО перепрофілювався. У власній сільській кузні чоловік ремонтує військові автомобілі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Я свого часу відслужив в армії. – Каже Ігор. – Отримав спеціальність водія-механіка, а потім ще й водія БРДМ. Було це ще у 80-их роках".
Та коли до України прийшла біда – чоловік вирішив згадати давнє минуле.
"Сам запропонував військовому керівництву выйськової частини, що в Оржеві, свої послуги. – Каже Ігор. – Побачив в соціальних мережах, що техніка стоїть просто неба. А нашим хлопцям на сході вона дуже потрібна. От і зважився".
Від зайвих робочих рук військові не стали відмовлятися. Чоловік швидко пояснив, що має свою кузню та інструменти, тож техніку дозволили забирати до Пятигір.
"Допомагають знайомі та родичі, волонтери, патріоти. – Пояснює Щебет. – Бо запчастини до військової техніки важко дістати, та й всі масла-бензин недешеві. Але світ не без добрих людей. Багато хто розуміє, що роблю потрібну справу".
З липня Ігор Щебет встиг відремонтувати 8 автівок – БМП, БРДМ, БТР.
"Не у всьому зразу розібрався. – зізнається чоловік. – Але якщо маєш бажання, то інформацію, як влаштований той чи інший механізм можна знайти. Щось шукаю в інтернеті, щось питаю на військових кафедрах, інколи можу просто потелефонувати, запитати військового механіка, аби щось підказав мені. В допомозі чи пораді мені не відмовляють. Таки українці згуртувалися останнім часом".
Ігор – не один такий. Чимало односільчан, побачивши добру справу й собі виявили бажання зайнятися подібними ремонтом, а згодом приєдналися майстровиті люди й з сусідніх районів. Принцип роботи простий: підійти у військову частину, запропонувати свої послуги та брати додому автівку на ремонт. Тим паче, що в Рівненській області є дві великі бази військової техніки, котра вже довгі роки стоїть під відкритим небом. Тож робочі руки дуже потрібні.
Всі 8 автівок, відремонтовані ковалем, вже випробували та відправили у зону АТО.
"Тримайтеся, хлопці!" – передають українським військовим у селі П'ятигори.