Зарплата місцевого прокурора має становити дві тисячі євро. Таку думку висловив заступник генпрокурора Віталій Касько в ефірі "5 каналу".

"На мою думку, для місцевого прокурора ця сума десь в районі дві тисяч євро. Для того щоб ми могли говорити про якусь більш-менш подібну до європейської модель прокуратури", - сказав він.

Касько додав, що однією з причин того, що на конкурс керівників місцевих прокуратур подається мало "зовнішніх" кандидатів, є низька зарплата.

"Ще один з факторів, які очевидно не стимулювали зовнішніх кандидатів подаватися на місцевих прокурорів. Спочатку були обіцянки, що буде нормальна європейська зарплата у місцевих прокуратурах. Наразі ця проблема не вирішена, тому що Кабмін прийняв постанову, якою встановив колишні оклади працівників прокуратури, незважаючи на те, що новим законом про прокуратуру вони встановлені зовсім в іншому розмірі", - сказав він.

Читайте також: Касько запідозрив колег з прокуратури у скасуванні санкцій Портнову

За словами Каська, на посади в місцевих прокуратурах претендують переважно старі керівники.

Нагадаємо, Міністерство освіти й науки ініціює введення змін в нарахуванні заробітної плати викладачам. Її рівень буде безпосередньо залежати від їх кваліфікації.