З 23 червня 2015 року набудуть чинності нові правила отримання шенгенських віз для громадян України. У дипломатичних представництвах і консульських установах країн-членів ЄС в Україні введуть обов'язкову процедуру збору біометричних даних.

За новими правилами, біометрична інформація заявника буде зберігатися протягом 59 місяців і використовуватися при обробці всіх наступних звернень за візами в цей період. Після закінчення цього терміну заявнику знову повинен буде надати такі дані.

При першому зверненні за візою заявник зобов'язаний особисто з'явитися в консульство і здати відбитки пальців.

Від цього обов'язку звільняються: діти до 12 років, особи, щодо яких зняття відбитків фізично неможливо, монархи, глави держав і їх дружини, а також члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

Відбитки пальців, взяті у заявників на отримання шенгенської візи, не використовуватимуться для виявлення кримінального минулого заявника на батьківщині. Крім того, до бази відбитків пальців не матиме доступу Інтерпол.

Популярні новини зараз

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Самотня Алла Мазур "заблукала" між двома красунчиками: "Не вдається за когось одного"

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay показала себе маленьку на руках у батька-красеня: "Навчив боротися"

Показати ще

Читайте також: Українські паспорти - на 37 місці в рейтингу впливу в світі

Крім українців, біометричні дані здаватимуть громадяни Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії та Молдови - власники "звичайних" паспортів.

Раніше ЗМІ виявили "нечуване зростання" відмов українцям в отриманні шенгенських віз.