Україна сьогодні, 8 травня разом із країнами Європи відзначає День пам'яті та примирення.

Дату встановив президент Петро Порошенко указом "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни".

Верховна Рада о 12:00 збирається на урочисте засідання, щоб вшанувати загиблих у Другій світовій війні. Також заходи до Дня пам'яті та примирення пройдуть у Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни.

О 23:01 відбудеться акція "Перша хвилина миру", під час якої планують запалити чашу "Вогню Слави" та запустити у небо кульки миру, кількість яких дорівнюватиме кількості днів Другої світової війни.

Читайте також: Нацбанк присвятив нову монету перемозі над нацизмом

Популярні новини зараз

Скандальна Галина Третьякова від "Слуги народу" просуває новий законопроект: "Він стосується евтаназії..."

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Завтра, 9 травня Україна святкуватиме День перемоги та 70-річчя перемоги над нацизмом у Європі. Водночас додасться ще одна дата – 2 вересня – 70-річчя завершення Другої світової війни.

Символом пам'яті жертв війни в Україні став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи. Його вважають міжнародним символом пам'яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзією кривавового сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

Використання квітки червоного маку як символу пам'яті отримало початок з вірша канадського військового лікаря Джона Маккрея "У полі Фландрії" 1915 року.

Використання радянсько-імперського символу Дня перемоги – "георгіївської стрічки" – дискредитоване учасниками нинішньої російської агресії проти України. Водночас "георгіївська стрічка" в Україні на державному рівні офіційно не заборонена.

На честь Дня пам'яті та примирення, сьогодні, 8 травня на голову монумента "Батьківщина-мати" руфер Мустанг надягнув вінок.

Нагадаємо, у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюють у 8-10 мільйонів життів - це можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

Читайте по темі: Російські маразми на тему 9 травня (фото)