У Львові влаштували урочисту зустріч студенту, який 9 місяців провів у російській в'язниці.

Юрій Яценко був затриманий 5 травня 2014 на території Росії за звинуваченням у незаконному перетині кордону. З надуманими підставами його весь цей час тримали за гратами. До Росії студент їхав за електронікою, у справах свого бізнесу, повідомив "IPress".

"Я про цей день мріяв останні 368 днів у своєму житті. Ще вчора вранці я прокинувся в камері СІЗО і не розраховував, що мене так швидко відпустять. Я не планував, що сьогодні я буду у Львові", - говорить Юрій Яценко, щойно зійшовши з потягу "Харків - Львів".

Розповідає, що не очікував такої теплої зустрічі.

"Я дуже вражений, як мене зустріла Україна. Коли я побачив наших прикордонників із синьо-жовтими стрічками на серці, я зрозумів, що їду в іншу країну", - ділиться враженнями Юрій.

Популярні новини зараз

Схеми обману українців у супермаркетах: як не потрапити на гачок і не купити втридорога зіпсований продукт

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Леся Нікітюк після дня народження показала всю свою гостинність: "Чого ви приперлись до мене в хату?"

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Показати ще

"Основною причиною мого затримання була перевірка документів. Після того, як поліція РФ дізналася, що ми з України і у нас львівська прописка, вони повідомили ФСБ. До нас відправили відділ контррозвідки ФСБ, який зробив нам пропозицію:"Або ви з нами співпрацюєте, або ми вас переслідуємо. Ми все одно змусимо вас із нами співпрацювати".

За його словами, співпраця мала полягати в дискредитації України.

"Ми мали представитися або "Правим сектором", або що нас направила СБУ з метою ведення диверсійної діяльності. Після того, як ми відмовилися, протягом наступних трьох днів нас били, не давали їсти і спати, проводили цілодобові допити. Наступні кілька місяців ситуація тривала з наростаючою інтенсивністю", - говорить Юрій Яценко.

Врешті захисту вдалося домогтися його звільнення дипломатичними шляхами.

Обіцяє згодом розповісти про все, що пережив у російській в'язниці.

Юрій має скласти державний іспит і захистити диплом на юридичному факультеті ЛНУ імені Івана Франка. Викладачі з розумінням поставилися до ситуації і дозволили студенту захиститися пізніше.

Читайте по темі: "Роблять вигляд, що вони – дебіли" - Савченко про слідчих