Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявляє, що через те, що в Україні немає єдиної системи обліку зниклих без вісті, їхню точну кількість встановити важко.

"Системи обліку в Україні фрагментована, і єдиної цифри немає. У нас є координаційний центр СБУ, і він веде певний облік, проте системи, яка б дозволяла консолідувати всю інформацію, немає", - цитує слова Черниша агентство Інтерфакс-Україна.

За словами міністра, різні відомства називають різні цифри. Але якщо враховувати тих українців, про яких відсутні дані, то кількість зниклих без вісті на Донбасі може сягнути 8 тисяч осіб.

"Одне відомство називає 400 людей, Міжнародний комітет Червоного Хреста дає 2 тис., міжнародні експерти дають 4 тис. Якщо враховувати таких людей, про яких немає даних - це може бути 8 тис.", - сказав міністр.

Міністр зазначив, що наразі рівень координації між різними відомствами стосовно зниклих на Донбасі людей надзвичайно низький, а робота з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти може тривати роками вже після закінчення конфлікту.

Популярні новини зараз
У "Нафтогазі" дали пораду українцям, як вигідніше споживати газ та платити менше Головне за 29 вересня: Цибульська на Щекавиці, світло подорожчає на 84%, Лукашенко готує мобілізацію, а Король із Зеленським Індія і Китай поставили путіну ультиматум щодо України: "Він це інтерпретував по-своєму" Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати
Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, тисячі людей безвісти зникли в ході конфлікту на сході України.