Дослідники з Колумбійського університету Нью-Йоркського Центру дослідження генома пропонують нову технологію ідентифікації ДНК. Пристрій розміром з пластикову карту визначає особу за кілька хвилин. Однак велика кількість помилок,що припускається апаратом, гальмує його масове застосування. Такі помилки пов'язані зі складною структурою людського геному. Для вирішення цієї проблеми інженери вирішили аналізувати не все ДНК, а лише унікальну його частину, своєрідний генетичний ескіз. Як повідомляє агентство 24news, розповсюдження домашніх ДНК-тестів сприяє швидкому наповненню бази таких ескізів.

Нове програмне забезпечення призначене для роботи на MinION, який втягує нитки ДНК крізь мікроскопічні пори і зчитує послідовності нуклеотидів. Розмір і простота пристрою дозволяють використовувати його навіть в польових дослідженнях бактерій і вірусів. Щоб розширити можливості MinION, вчені запропонували новий спосіб його використання, який дозволить аналізувати людську ДНК з майже ідеальною точністю в режимі реального часу. ПЗ концентрується на нуклеотидах, які варіюються від людини до людини і роблять геном кожного з нас унікальним.

Найбільш перспективною областю використання "генетичних ескізів" є перевірка клітинних культур при експериментальному вивченні раку. Як показало дослідження, MinION з оновленим ПЗ дозволяє значно знизити кількість помилок. Вчені вітають розповсюдження домашніх ДНК-тестів, адже вони забезпечують базу даних про геномах мільйонів людей. Однак політики занепокоєні: вони бояться, що генетичні дані будуть продані третім особам. Про це заявив Сенатор від демократичної партії США Чак Шумер.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прискорення еволюції

Популярні новини зараз
Гороскоп на середу 13 листопада для всіх знаків Зодіаку: зірки вимагають дій, але попереджають – тримайте себе в руках Мінімум 100 грн, а максимум – 1500: як і коли зміняться пенсійні виплати українців Відстрочка більше не гарантія: заброньованим українцям масово сиплються повістки поштою В Україні кожному пенсіонеру дозволили збільшити виплати в 1,5 рази: як цього досягти
Показати ще