Всеукраїнська підписна кампанія політичної партії "Розумна сила" на підтримку припинення війни отримала колосальний відгук у громадян України: під декларацією вже сьогодні підписалися понад 100 тисяч українців, збір підписів активно триває. При цьому партія заручилася підтримкою європейських політиків в реалізації своєї мирної ініціативи.

Про це 1 жовтня на прес-конференції в інформагентстві "Голос ua" заявив лідер політичної партії "Розумна сила" Олександр Соловйов.

Весь минулий тиждень керівники партії "Розумна сила" на запрошення європейських політиків провели в Берліні, де зустрічалися з німецькими парламентарями і заручилися їхньою підтримкою в реалізації своєї мирної програми з припинення війни на Донбасі та об'єднання України.

"Наші партнери висловили готовність сприяти нашому мирному плану. Зокрема, запевнили, що підтримують ініціативу підписання Народної декларації про мир і вважають це тим реальним кроком, який здатний об'єднати людей і спонукати їх спільно вимагати від влади припинення військових дій", – повідомив Олександр Соловйов, голова партії "Розумна сила".

Поряд з цим в Європі обурені тим, який розвиток сьогодні отримують в Україні неонацистські організації за підтримки влади. Це дуже небезпечна тенденція, яка загрожує загибеллю демократії в Україні.

"Бандитські групи під хибними гаслами з хибними ідеями усувають неугодних. З подачі Порошенка в нашій країні штучно насаджується ідея неонацизму», – підкреслює Олександр Савченко, заступник голови "Розумної сили". – Президент використовує неонацистські рухи в своїх політичних і економічних цілях. Саме неонацисти за свистком Порошенка нападають на журналістів та політичні сили, які незручні владі. Підтримка Порошенком неонацистських рухів в Україні, їхній розвиток і вигодовування може привести до фатальних для країни наслідків".

На зустрічах з німецькими політиками делегація "Розумної сили" повідомила про напади на партію, погрози і переслідування, які значно почастішали після оголошення мирної програми. Європейські парламентарії, без перебільшення, шоковані масштабами розвитку неонацистських рухів в Україні, їхньою вседозволеністю і беззаконною діяльністю, на які закривають очі правоохоронні органи.

Депутати Бундестагу запевнили, що не залишать факти переслідування партії без уваги. "Ми домовилися про взаємний обмін інформацією, моніторинг фактів репресій проти українських політиків і активістів, які відстоюють мир. Депутати Бундестагу висловили готовність виступати з заявами в разі такого тиску і запросили нас озвучити свою позицію в ПАРЄ", – розповів Олександр Соловйов.

Він звернув увагу на те, що керівництво країни і звичайні люди – це сьогодні різні світи, які абсолютно не перетинаються. І люди, прості українці, вже давно розібралися, що до чого і, хоч цим дуже незадоволена нинішня влада, прагнуть миру і об'єднання України!

На підтвердження своїх слів він показав журналістам коробки з підписами українців, зазначивши, що, з огляду на колосальний відгук громадян, очікується отримати не менше 1 млн підписів під Декларацією про мир.