Щоб повернути в Україну робочу силу, потрібно позбутися олігархії, яка зараз панує у багатьох галузях економіки. Таку думку висловив народний депутат від партії "Наш край" Сергій Шахов.


Як підкреслив політик, одна з найскладніших ситуацій зараз склалася у енергетичній сфері.

 

"Перш за все, треба думати за видобуток свого газу. Олігархи, нікому не секрет, хочуть вкрасти "Газвидобування" через "Нафтогаз України", через Коболєва, якого треба давно було звільнити. Я подав вже відповідні запити і звернення до генерального прокурора, до всіх антикорупційних органів. Вже порушено кримінальне провадження з приводу того, що не виплачувалася заробітна плата шахтарям, за те, що виплатили незаконні премії в півтора мільярди гривень. Ну двісті тисяч дітей могли відпочити влітку в таборах і отримати оздоровлення. Пенсіонерам можна було додати до пенсії, можна було виплатити зарплату шахтарям, ще раз хочу підкреслити", – розповів нардеп.


За словами Шахова, перш за все, необхідно перезавантажити уряд, а далі взятися за монополії олігархів.

 

"Треба, коли ми перезавантажимо уряд, а ми його перезавантажимо, треба негайно залучити інвесторів, які будуть модернізувати українські шахти, державні шахти. Не віддавати їх у лапи олігархів, ратиці, які тягнуться до всього державного, а взагалі позбавити монополій олігархів", – додав політик.

 

"Треба зібрати всіх олігархів за круглий стіл, зробити перехідну на сьогоднішній день декларацію. Хай вносять свої гроші в державу, показують скільки їх є, сплачують податок, можна зробити 20%, 10%. Хто сьогодні в парламенті каже, що треба когось посадити і так далі, це ж повна брехня і профанація, це популізм. Треба робити якісь речі, які справді наповнять бюджет нашої держави", – вважає Шахов.


Як додав нардеп, важливим також є і питання повернення тих, хто виїхав на роботу за кордон, адже цих людей треба повернути.

"І в даний момент ми можемо це зробити. У нас багато підприємств, які кинуті олігархами, але залишилися люди, спеціалісти. Тих, хто виїхав, треба залучити до роботи. Залучити наших інженерів, наших вчених, які хочуть повернутися додому. Треба будувати мости, будувати дороги. Треба використовувати досвід, і тоді все буде нормально", – підсумував політик.


Дивіться: Сергій Шахов: Кабінет міністрів повинен піти у відставку


Нагадаємо, Шахов знайшов антикризовий варіант для українських студентів.
Як повідомляв Знай.ua, Шахов перерахував основні завдання для політиків під час години запитань до уряду.
Також Знай.ua писав, Шахов закликав нардепів відмовитися від недоторканності.