ДП НЕК "Укренерго" спростовує заяву генерального директора ВП «Енергоатом — Трейдінг» ДП «НАЕК «Енергоатом» Сергія Бедіна щодо ніби то неготовності компанії до введення нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року. Офіційне спростування розміщено на Facebook-сторінці Укренерго, власну позицію також висловив голова Укренерго Всеволод Ковальчук.

«У нас дуже багато проблем з можливим невпровадженням ринку, які знаходяться на боці центральних органів виконавчої влади. Але проблем, які знаходяться на боці Укренерго, немає», - підкреслив Ковальчук.

Як йдеться у офіційному повідомленні Укренрего, тендер на закупівлю програмного забезпечення для Датахаб Адміністратора комерційного обліку було оголошено 19 вересня 2017 року. Однак закупівля не відбулась через відсутність кваліфікованих пропозицій. Повторна тендерна процедура була розпочата 18 вересня 2018 року після уточнення тендерної документації та її погодження з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, який фінансує цей проект. Дата розкриття тендерних пропозицій за вимогами учасників переносилась декілька разів. «12 березня 2019 року відбулась передтендерна зустріч, в якій взяли участь п’ять компаній: «Сіменс Україна», «БМС ТЕХНО», «САП Україна», Comita d.d. (Словенія) та Robotron Datenbank-Software GmbH (Німеччина). Учасники деталізували вимоги до функціоналу програмного забезпечення та оформлення тендерних пропозицій тощо. Розкриття пропозицій заплановано на 5 квітня 2019 року».

В Укренерго також наголошують, що ринок може розпочати роботу і без даного програмного забезпечення, адже законом передбачено відповідний механізм. «На перехідному етапі функції Адміністратора комерційного обліку по веденню реєстрів, обробці даних та адмініструванню процесів зміни електропостачальника, припиненню електропостачання та визначенню обсягів електроенергії для поточних розрахунків на ринку виконують оператори мереж», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого тижня генеральний директор "Енергоатом-Трейдінг" (підрозділ НАЕК "Енергоатом") Сергій Бєдін заявив, що ДП НЕК "Укренерго" не готове до введення нового ринку електроенергії, запланованого на 1 липня 2019 року. За його словами, терміни виконання "Укренерго" багатьох передбачених законом кроків або зірвані, або під високою загрозою зриву. Відповідно до Кодексу комерційного обліку, на цю компанію покладено функцію Адміністратора комерційного обліку. Програмне забезпечення для адміністратора поки не закуплено і навіть тендер не оголошено.

Популярні новини зараз
Валерій Жидков з "Квартал 95" показав, як Коля Сєрга несе службу в лавах ЗСУ: "Зустрів солдатика" Майже у два рази: в Україні обрушилися ціни на популярну ягоду ПриватБанк повідомив про важливі зміни з 1 червня: про що варто пам'ятати клієнтам Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?"
Показати ще

Раніше голова НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук звинуватив Міністерство енергетики та вугільної галузі в блокуванні робіт з розробки програмного забезпечення для запуску нового ринку електроенергії. За його словами, компанія знайшла фінансування розробки ПО від Світового банку, однак проект передбачає державні гарантії. Міністерство, зі свого боку, вже чотири місяці не може акцептувати це рішення.