Сьогодні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв записав відеозвернення до кандидата у президенти України Володимира Зеленського, у якому поставив п'ять запитань, що стосуються анексії Криму.

Команда кандидата в Президенти України дала відповіді на офіційному сайті "Зе!Команди".

Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Зеленський вважає Крим окупованою територією:

"Як відомо та визнано у всьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб. Так званий «референдум» не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського та іншого етнічного походження." йдеться у відповіді

Популярні новини зараз
Представник Великобританії на Євробаченні-2022 пішов стопами Олега Псюка з Kalush Orchestra: не вистачає тільки вишиванки Головні новини за 17 травня: похорон зірки "Бригади" Дюжева, дешевий хліб в Україні та нове похолодання Побитий ковбасою зрадник України став "мером" тимчасово окупованої Каховки: "Цей клоун працює в окупантів" Друг Ані Лорак Сергій Лазарєв причепився до Джамали через Євробачення: "Перше місце не за супер-хіти"
Показати ще

Команда назвала свою позицію стосовно півострова непохитною та безкомпромісною:

Володимир Зеленський (Квартал 95)
Володимир Зеленський (Квартал 95)

" Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або у використання суверенні території України та її громадян – це не може бути предметом переговорів та домовленостей! Позиція є непохитною та безкомпромісною. Жодні домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутися ціною Криму та українських громадян, які вимушені залишитись у тимчасово окупованій АРК." пишуть на сайті

Також на сайті розповіли, яким чином планується вирішувати конфлікт:

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

"Звичайно, що військове вирішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників. І це означає, що говорити з владою РФ нашим офіційним представникам доведеться. Але це має відбуватись за участі західних партнерів України, і за жодних обставин – не на окупованих територіях нашої держави."

Команда Володимира Зеленського зробила наступний висновок:

Крим в окупації
Крим в окупації

"Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки й гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари матимуть чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною."

Як повідомляв портал Знай.uа, Зеленський і Порошенко зійшлися у словесному поєдинку в ефірі 1+1.

Також Знай.uа писав, у штабі Петра Порошенка сказали, коли і куди він прийде для участі в дебатах з Володимиром Зеленським.