Найближче оточення колишнього президента України Петра Порошенка намагається всіма правдами і неправдами пробратися до парламенту, отримавши депутатські мандати на виборах а разом з ним імунітет від переслідування.

Мова, зокрема, йде про скандального нардепа Ігоря Каноненка. Про нього розповів Сергій Лещенко для 24tv.ua

Хто такий Ігор Кононенко

Один з найодіозніших соратників Петра Порошенка Ігор Кононенко знайомий з "шоколадним" олігархом ще з часів спільної служби в армії, а після Помаранчевої революції Порошенко прилаштував Кононенка до Київради до блоку мера-корупціонера Черновецького.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Популярні новини зараз

Пророцтва легендарного Аристилла збуваються одне за одним: планета приречена, не врятується ніхто

Курс валют на 19 серпня: долар не встояв перед чарами гривні

Переможниця шоу "Холостяк" зробила пластику, просто не впізнати: "Мельник напевно лікті кусає"

На україно-румунському кордоні відкрили вогонь: наслідки фатальні, лікарі роблять все можливе

Показати ще

А за часів президенства Порошенка саме Кононенко став символом корупції та договірняків старої влади. За це він і отримав клеймо "смотрящего".

На Кононенку замикалися потоки в енергетиці, він відповідав за "доїння" державної компанії вугільної генерації Центренерго та державних обленерго. Зокрема, він керував відкатами із "Запоріжжяобленерго", про що свідчать записи телефонних розмов, на яких голос, подібний до Кононенка, погоджував ці хабарі.

Кононенко балотується у Верховну Раду

Щоб врятуватися від можливої тюрми, Кононенко вирішив балотуватися до парламенту в 94 окрузі в Київській області. Він хоче зберегти вплив на політику, а найголовніше – отримати депутатську недоторканність.

Цей округ одіозний нардеп почав "оприходувати"  відразу після перших скандалів, пов'язаних з викриттям його впливу на державні підприємства. Він вчасно зрозумів, що ніхто не візьме його в список, а тому збудував на Київщині справжній форпост захисту своїх інтересів.

 Під час президенства Порошенка Ігор Кононенко поставив керувати СБУ в області близького до них люстрованого прокурора Олега Валендюка. А своїм заступником в осередок БПП поставив екс-генпрокурора Віталія Ярему, який контролює силовиків.

Бажання зберегти владу таке сильне, що Кононенко, коштом втрат в інших регіонах України, спрямував у "свій" округ багатомільйонні потоки бюджетних грошей. Регулярно "засівав" округ хабарями.

Олег Валендюк

Віталій Ярема

Вплив на "Укравтодор"

Ігоря Кононенка вважали "смотрящим" за керівником "Укравтодору" Славоміром Новаком.

Як зізнався сам міністр інфраструктури Володимир Омелян, саме Кононенко познайомив його з Новаком, який працював колись міністром транспорту Польщі та пішов у відставку через корупційний скандал. Антикорупційні органи закидали міністру те, що він не вписав у майнову декларацію годинник вартістю 2,5 тисячі доларів та отриманий у лізинг автомобіль Volvo.

Враховуючи, який статус та вплив мав Кононенко на початку правління Порошенка, жоден міністр не міг йому відмовити. А той, що відмовив згодом втратив посаду та зіштовхнувся з продажними українськими судами.

Славомір Новак

Як спрацювала політична корупція?

Спершу Кононенко як президентський "смотрящий" нав'язує міністру керівника "Укравтодору", а потім цей керівник "Автодору" ремонтує дороги в окрузі "смотрящего". А після цього "смотрящий" хвалиться дорогами в окрузі, які начебто він і зробив.

Доходи Кононенка

При цьому Кононенко любить піаритися на дорозі, яка була зроблена в його окрузі, але не хоче нести відповідальність за провали свого протеже. Який, до речі, офіційно має великі доходи, що, втім, не стало пересторогою для різноманітного схематоза.

У липні 2018 року Новак отримав 365 тисяч гривень заробітної плати, а у червні 2019 року – 238 тисяч гривень. Достатні гроші, щоб не мовчати про корупцію, правда?

Корупційний скандал в Тернопільській області

А тепер порівняємо, як Новак прореагував на корупційний скандал в Тернопільській області. У 2018 році виявили, що для уникнення відкритого тендеру роботи з ремонту доріг штучно роздрібнювали на невеликі ділянки по 40 метрів.

Мета – щоб кожна закупівля стосувалася суми менше ніж 200 тисяч гривень, яка дозволяла не проводити відкриті торги та уникнути уваги. В такий спосіб в Тернополі планували розпиляти 27 мільйонів гривень, коли роботи розбили на 177 договорів.

Щодо цього випадку Сергій Лещенко особисто з депутатським прийомом відвідував прокурора Тернопольської області. Але показовою є реакція Новака. Він перевів на підвищення керівника Тернопільської служби автомобільних доріг Богдана Юлика.

Богдан Юлик

Той не лише не був притягнутий до відповідальності за корупційні схеми, а фактично переведений до Києва та поставлений на посаду заступника Новака. І лише скандал у квітні 2019 року дозволив уникнути призначення Юлика першим заступником всього "Укравтодору".

Тому сам Кононенко – це лише верхівка корупційного айсберга. Він та його спільники після виборів до Верховної Ради повинні не просто зникнути з української політики, а потрапити на лаву підсудних.