На Ukraine Tax Forum свою програму податкової реформи України «Від нестабільності до гармонії» представив експерт з оподаткування, доцент кафедри кримінального права та кримінології Університету державної фіскальної служби України Андрій Гмирін.

Експерт зазначив, що сьогодні здійснення якісних і докорінних реформ вимагає саме суспільство, яке надало великий кредит довіри новообраному президенту та новому парламенту.

Однім з першочергових кроків для якісної зміни, автор податкової реформи «Від нестабільності до гармонії» назвав докорінне реформування чинних фіскальних органів і створення нової незалежної Державної Служби доходів, що об’єднує всі функції, можливості та інформаційні бази в єдину систему.

«По-перше, необхідно зменшити витрати на утримання державного апарату – об’єднати та оптимізувати кількість державних органів та держслужбовців. Створити одну незалежну Державну Службу доходів, яка поєднає в єдину систему Податкову і Митну Служби, Службу фінансового моніторингу, Службу фінансового аудиту та Службу фінансових розслідувань. Одночасно змінити показники ефективності працівників з кількісних на якісні. Все це супроводжувати підвищенням рівня заробітної плати у державному секторі. По-друге, для унеможливлювання або мінімізації корупційних дій, запобіганню ухилення від сплати податків, прозорості сплати й адміністрування податків я пропоную, об'єднати бази даних та інформаційних ресурсів всіх Служб в єдину систему», - пояснів він.

Для зменшення корупції серед працівників нової Державної Cлужби доходів, програма реформи податкової системи Гмиріна передбачає посилення відповідальності в тому числі фінансово-економічної.

Популярні новини зараз

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

Ідеальний Льоша з "Холостячки" став батьком: "Можете вітати"

Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто

Багатодітний батько і директор школи вкоротив собі віку, залишивши останню записку: "Просто зламався..."

Показати ще

Програма реформи також передбачає зміну структури та ставок податків для зниження податкового навантаження для громадян і бізнесу, введення податку на виведений капітал, проведення податкової амністії і впровадженні нульової декларації.

«Податки всередині країни, які сплачуючи фізичні особи, а також бізнес зменшуються. В тіні перебуває 60% економіки країни. Зменшення податків автоматично виведе з тіні величезний капітал. При впровадженні нульової декларації у населення з'явитися можливість задекларувати все те майно, яке було придбано раніше і за яке не сплачувалися податки. Суб'єкти господарської діяльності отримують можливість обнулити період з майданчиками «Податкових ям» та інших податкових схем, в яких вони вимушено працювали в попередніх періодах. Платити податок має бути вигідно і престижно», - пояснів він.

Гмирін додав, що для прозорості товарообігу, повноті сплати податків і 100% контроль підакцизних та інших груп товарів потрібно надати можливість контролювати товарооборот через кодифікацію товарів які вироблені або імпортовані на територію України та використовувати сучасні інформаційні бази.

Автор податкової реформи висловив вдячність присутнім на Ukraine Tax Forum народним депутатам, експертам та представникам бізнесу за діалог і розуміння важливості загальної співпраці при якісному реформуванні податкової системи.

Нагадаємо, про необхідність реформи податкової системи вже заявили ряд депутатів з партії «Слуга народу». Раніше новий прем‘єр-міністр Олексій Гончарук повідомив про наміри Кабінету Міністрів провести навесні «глибоку» податкову реформу, яка почне діяти лише в 2021 році.