Водночас у жодному місті чи населеному пункті досі немає програми по приведенню всіх комунікацій в порядок.

Про це заявив радник прем'єр-міністра України Юрій Голик, коментуючи провал дороги на вулиці Саксаганського в Києві.

«Даремно всі переживають, що це сталося (надзвичайна ситуація на Саксаганського - ред.). Навпаки, треба радіти, що поки тільки там, в одному місці, а не повсюдно. А переживати треба за те, що немає в містах та населених пунктах програм щодо приведення всіх комунікацій в порядок», - зазначив радник прем'єра.

Голик нагадав, що всі комунікації на Саксаганського було прокладено багато років тому, задовго до того, як в цьому районі стали виростати висотки.

«Скільки їх там? 20? 30? 50? Скільки з них є автономними? Нуль? Скільки з них усіма правдами і неправдами, комісіями і судами отримали дозвіл на підключення до існуючих комунікацій? Усі. Ну, сорі. Якщо в седан, розрахований на 5 осіб максимум, водій, в гонитві за прибутком, посадив 25 осіб, козу і баян, то а). некомфортно буде всім, включно з водієм; і б). з кожним метром ймовірність того, що машина розвалиться від навантаження, збільшується. На Саксаганського саме це і трапилось», - заявив радник глави уряду.

Популярні новини зараз

Донька Пугачової вже у весільній сукні, батько не може стримати емоцій: "Нехай купається в щасті...", ніжні фото

Українцям перераховуватимуть пенсії щомісяця: хто опиниться серед щасливчиків

Чоловік Камалії розмріявся про друге весілля: "Вже з іншою"

Ґрета Тунберґ - мандрівниця в часі: юну еко-активістку помітили на фотографії 120-річної давності

Показати ще

На його переконання, будь-який мер хоче обратися на наступний термін, тому буде робити те, що можна «продати». Займатися основою, тим, що приховано під землею, він, за рідкісним винятком, не буде. Відтак останні кілька років комунікації в містах змінюють лише тоді, коли рвоне, констатував Голик.

«Інфраструктура втомилася. Її треба міняти. Її треба будувати нову. Краса, марафет, картинки і стрічки - це прекрасно. Але будинок будують з фундаменту, а не ошатного фасаду», - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше радник прем'єра Юрій Голик закликав мерів задуматися про економію під час опалювального сезону. Уряд України щоосені починає в ручному режимі рятувати окремі міста, не готові до опалювального сезону. Це є наслідком багатьох «традицій», головна з яких - не зробити нічого на рівні місцевого самоврядування, щоб за проміжок між опалювальними сезонами модернізувати існуючі системи теплопостачання.