Якщо влада негайно не підвищить показник прожиткового мінімуму до 3729 грн, держбюджет на наступний рік виявиться поза законом. Про це заявив співголова партії “Наш край”, народний депутат Сергій Шахов.

За його словами, влада має підвищити прожитковий мінімум до фактичного, інакше виявиться, що уряд порушив закон.

«Нещодавно окружний адмінсуд Києва визнав, що уряд у минулому році порушив закон, розробляючи держбюджет на 2019 рік. Суд вказав Кабміну, що той мав встановити прожитковий мінімум із урахуванням науково-громадської експертизи. Отже чинний держбюджет на цей рік порушує закон через занижений рівень прожиткового мінімуму», – зазначив Сергій Шахов.

Співголова партії не виключає, що держбюджет на наступний 2020 рік теж може бути визнаний судом незаконним.

«За даними Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня цього року становив 3729 грн. Але ця позиція Міністерства не була врахована – на 1 січня наступного року прожитковий мінімум становитиме лише 2027 грн та протягом року зросте лише до 2189 гривень», – зазначив Сергій Шахов.

Популярні новини зараз

Разумков показав красуню-дружину, з якою живе вже 17 років: "Я тебе дуже кохаю, спасибі за малюків"

Володимир Зеленський зробив термінову заяву: "Бачать справжні мотиви Росії"

Локдаун на травневі та Великдень: Ляшко пояснив, до чого готуватися українцям

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

Він закликав владу скорегувати показник прожиткового мінімуму до фактичного рівня.

«Наш край» закликає владу не підставляти бюджет усієї держави та терміново скорегувати показник прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Уряд має підвищити його щонайменше на 1700 грн», – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України зі встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, продовольчих продуктів і послуг. Також суд визнав протиправними дії Уряду із розробки та схвалення проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» від 15.09.2019 №9000, його подання до Верховної Ради України із порушенням порядку встановлення розміру прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів і гарантій.