Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку підготував законопроект, який вирішує усі спірні питання щодо "зеленого" тарифу - документом передбачено його добровільне зниження, передають  Українські новини.

Про це написала народний депутат України від фракції "Слуга народу", член комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Нам, представникам комітету Верховної Ради з економічної політики вдалося досягти історичного компромісу. Ми переконали інвесторів та міжнародних кредиторів добровільно піти на зниження ставок "зелених" тарифів. Відповідний законопроект, що передбачає зниження зеленого тарифу для великих виробників, я подаю сьогодні до Верховної Ради. Рухаємось до безвуглецевого майбутнього і нових інвестицій в Україну", - написала Буймістер.

Народний депутат нагадала, що Президент України Володимир Зеленський поставив мету - Україна має бути лідером у розвитку "зеленої" енергетики. Проте вона зазначила, що "зелений" тариф, який гарантувався виробникам, є обтяжливим для енергогалузі, але його ретроспективна зміна загрожувала б державі позовами від інвесторів, тому депутати запропонували можливість його добровільного зниження.

Популярні новини зараз

Перша донька Америки підкорила Давос: яскраві образи Іванки Трамп на економічному форумі

Головне за день середи, 22 січня: Зеленський нагнав страху у Давосі, ЄС змінив безвіз, а Україну накрив містичний туман

У Харкові двоє африканців посадили за кермо собаку і взяли курс на "Барабашово": кадри, які підривають мозок

У Києві некерований Renault зніс зупинку з людьми, водія збирали по частинах: відео дорожного пекла

Показати ще

"Ми постали перед складною ситуацією. З одного боку - не викликає сумнівів, що майбутнє наших дітей залежить від того, чи будемо ми продовжувати забруднювати атмосферу, чи будемо виробляти чисту енергію. З іншого боку, "зелений" тариф, який гарантувався виробникам, ще 10 років тому ставав обтяжливим для галузі. Його ретроспективна примусова зміна загрожувала би державі багатомільйонними позовами від інвесторів, як це сталось зокрема в Іспанії", - написала Буймістер.

Нагадаємо, Зеленський 27 листопада на українсько-литовському економічному форумі заявив, що ретроспективної зміни "зеленого" тарифу не буде та українська влада не планує робити жодних кроків, які погіршать умови ведення бізнесу в Україні.