Про це заявив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець в ефірі телеканалу "Україна 24", пише Обозреватель

"Подивимося, чим займається пан Герус. Він завалює всі законопроєкти, які покликані вирішити це питання, пропихуючи одну-єдину думку – що "зелену" енергетику в Україні потрібно максимально, грубо висловлюючись, прибити", – сказав Трохимець.

Він також наголосив, що в разі ретроспективного зниження "зеленого" тарифу держава зазнає чималих збитків через судові позови інвесторів, за якими змушена буде виплатити компенсацію.

"Якщо будуть застосовані ще й ретроспективні зниження тарифів, то очевидно, що будуть міжнародні арбітражі... Що зобов'язують повернутися до тих умов, які були, і сплатити надвеликі штрафи. То Україна зі свого бюджету розплачуватиметься", – наголосив Трохимець.

На його думку, гальмуючи розвиток "зеленої" енергетики, голова енергетичного комітету парламенту лобіює інтереси власників енергоємних підприємств, зокрема феросплавних заводів, які зацікавлені в отриманні дешевого струму.

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на суботу 25 січня нагадають про студентські роки

Українцям нарахують подвійні пенсії, але пощастить лише обраним: як отримати гроші

На українців чекають нові платіжки за світло: що змінили і кого торкнуться нововведення

Китайські війська увійшли на територію Росії: піхота і важка техніка йдуть без зупинки

Показати ще

"Це про феросплавні заводи, чиї інтереси пан Герус якраз і лобіює у Верховній Раді. При цьому ж заподіюється шкода економіці України в цілому, це раз. Іміджу України як держави – це два. Закінчиться це все міжнародними арбітражами, і Україна ще більше до цього всього заплатить", – вважає Трохимець

Експерт нагадав, що саме Андрій Герус пролобіював поправку про відновлення імпорту електроенергії з Росії, завдяки якій підприємства бізнесмена Ігоря Коломойського отримали дешеву електроенергію, а вартість струму для населення не зменшилась. Через імпорт російської електроенергії українські електростанції вимушені зменшувати обсяги виробництва.

"Знову ж повертаємося до феросплавних заводів, які беруть (електроенергії. – Ред.) багато, а хочуть платити мало. Але хочуть платити мало в збиток всім решта споживачам. Пан Герус сказав, що необхідна електрична енергія з Росії для того, щоб зменшити платіжку споживачу. Тепер я хочу звернутися до споживачів, подивіться свої платіжки за останні 2 місяці. Чи зменшилися вони?", – запитав Трохимець.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії було відновлено з 1 жовтня завдяки "поправці Геруса". Обсяг російської електроенергії, який постачається на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%. Зростання російського імпорту призвело до обмеження потужностей українських енергопідприємств. Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України звернулась до президента, прем'єра, секретаря РНБО та голови НКРЕКП з закликом зупинити імпорт електроенергії з РФ, наголосивши, що збереження нинішніх обсягів імпорту загрожує зупинкою 75% українських вугледобувних підприємств та більшості атомних блоків.