14 лютого президент України Володимир Зеленський після заслуховування звіту уряду може прийняти рішення про відставку низки міністрів.

Як повідомляє Lenta.ua. під час п'ятничного ефіру на ток-шоу «Тиждень» на телеканалі «НАШ» експерт Українського інституту майбутнього Ростислав Смирнов зазначив, що Кабмін 14 лютого озвучить звіт, за результатами якого можуть полетіти міністерські голови. 

«Є декілька міністрів, які за моєю інформацією, є кандидатами на звільнення. Мова йде про міністра соціальної політики, міністра з питань ветеранів і міністра освіти», - сказав він.

Главою Мінсоцполітики є Юлія Соколовська, чиї заяви про те, що в Україні не буде вводитися накопичувальна пенсійна система в Україні, а влада повинна стимулювати українців до того, щоб вони самі збирали собі на старість, викликали чимало критики. Тим більше, що виявилося, що про свою старість пані Соколовська почала турбуватися вже зараз, отримавши в грудні 217 тисяч гривень в якості зарплати і премій. Не додало позитиву регулярна поява у ЗМІ інформації про неминуче підвищення пенсійного віку.

«Дещо інші причини того, чому хитається крісло під міністром у справах ветеранів Оксаною Колядою. Справа в тому, що 3 лютого в Кабінеті міністрів України було прийнято рішення про розділення Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на два відомства: Міністерство з питань ветеранів і Міністерство реінтеграції територій. У зв'язку з цим Коляду можуть попросити «посунутися», - йдеться в матеріалі.

Також вірогідним кандидатом на звільнення є міністр освіти Ганна Новосад. В кінці грудня на сайті президента України була опублікована петиція з проханням звільнити Новосад, яка вже набрала більше 9000 голосів. У 2019 році заборгованість із виплати зарплат зросла найбільше в сфері освіти - в 2,5 рази (до 13,323 млн грн).

Під час зарплатного скандалу в Кабміні Ганна Новосад заявляла, що отримує на руки 36 тисяч гривень, і цього їй мало, щоб народити дитину і ні від кого не залежати. У соцмережах керівницю міністерства розібрали «по кісточках». Тим більше, виявилося, що в грудні з урахуванням всіх доплат та премій за кілька місяців зарплата міністерки склала 138 тисяч гривень. Також скандалом закінчилася недавня історія з купівлею Новосад квартири за майже мільйон гривень неподалік від метро «Дарниця».