Про це пише Інформаційне агентство ASPI. Далі наводимо публікацію порталу без коментарів редакції.

16 квітня православні святкували Чистий четвер. Обов'язкові традиції цього важливого свята - обмивання і ретельне прибирання.

Судячи з публікацій у ЗМІ, не залишилася осторонь і Державна фіскальна служба. Саме 16 квітня на її офіційному сайті з'явився звіт (скоріше, переможна реляція) про результати роботи за перший квартал 2020 року. А що - зручна дата, щоб "відмитися" і розповісти, який "порядок" насправді навів новий керівник служби.

Втім, по порядку.

"До суду спрямовано 303 кримінальні провадження. На етапі досудового слідства до бюджету вже відшкодовано майже 330 млн гривень, що ставить 71% завданої злочинами шкоди".

Популярні новини зараз

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Ми вже згадували про художні таланти слідчих податкової міліції "малювати" показники відшкодування. Цього разу, трохи конкретики.

Підтвердженням погашення збитку є платіжний документ, згідно з яким енна сума надійшла до бюджету з акту податкової перевірки. Близько 2/3 показники відшкодування, зі зрозумілих причин, дають два найбільш потужних підрозділи: Офіс великих платників і місто Київ.

За достовірною інформацією, Офіс приніс в офіційну скарбничку 130 мільйонів гривень. Тільки фахівці не рекомендують витрачати час даремно - ніяких платіжок вам не покажуть, так само як і актів з відповідним збитком.

Але ж не дарма керувати підрозділом Офісу поставлений одіозний Ігор Чапічадзе, давній друг Сергія Солодченка. Результат забезпечено майже за класикою - "легким рухом руки" сплачені кимось авансові платежі перетворилися у відшкодування у кримінальних провадженнях. Думаємо, такі сюрпризи можна знайти в кожному обласному підрозділі.

Головне, щоб переплати не закінчувались, і не важливо, з якого податку. На крайній випадок і ЄСВ згодиться...

До слова, в 2019 році (в період керівництва Солодченка), за даними державної звітності щодо закінчених справ, наслідком податкової міліції відшкодування збитку склало 1 мільярд 122 мільйони гривень.

З урахуванням розкритих талантів, віриться через силу.

Далі: "...задля забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, у направлених до суду протягом І кварталу цього року провадженнях арештовано майна та коштів на 3,2 млрд гривень. Таким чином, рівень забезпеченості відшкодування завданої шкоди у 7,5 разів перевищує розмір завданих збитків за такими кримінальними провадженнями".

Таке "ноу-хау" від пана Солодченка взагалі не має аналогів у міжнародній практиці правоохоронних органів, які займаються відшкодуванням завданого економічного збитку!

Вдумайтеся, якщо реальний збиток складе, наприклад, 10 мільйонів гривень, то особа, яка провинилася має бути готова до того, що залишиться без активів на 75 мільйонів. Квартира, машина, цінні речі - розпоряджатися ними на свій розсуд вона вже не зможе. Не вистачить - заарештують оргтехніку, меблі, що там ще залишилося...

Однак ні слова про горезвісні "реальні посадки". Хоча, тут якраз все зрозуміло - ніхто не затримувався і під варту не вирушав.

Похвальна гуманність при тому, що "увага слідчих зосереджена на розкритті, розслідуванні та спрямуванні до суду кримінальних проваджень із багатомільйонними сумами збитків".

Вважаємо, що така статистика повинна викликати відповідні питання у членів профільного комітету Верховної Ради, представників Офісу Генпрокурора або Рахункової палати.

А відповідати на незручні запитання Сергій не любить.

Але ж комусь потрібні ці дивні фокуси.

Думайте, панове!