Це допоможе енергетичному сектору вийти з кризи.

Про це заявила тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець.в ефірі телеканалу «Україна 24»

«Енергобаланс - це інструмент забезпечення операційної безпеки постачання об'єднаної енергосистеми. В ньому зазначено, скільки генерації повинно бути в роботі для того, щоб забезпечити той попит на електричну енергію, який є», - розповіла Буславець.

Вона зазначила, що електроенергія це продукт, який не зберігається, тому її потрібно виробляти саме стільки, скільки споживає в певний час населення та промисловість.

До прийняття нового енергобалансу, тимчасові піки та спади споживання електроенергії покривалися за рахунок атомних електростанцій. Робота АЕС в маневровому режимі неприпустима, так як несе загрозу атомної катастрофи на кшталт аварії на Чорнобильскій АЕС. Буславець повідомила, що після прийняття нового енергобалансу покриття дефіцитів потужності в енергосистемі буде відбуватися за рахунок теплової енергетики, яка, на відміну від АЕС, й призначена для роботи в маневровому режимі. При цьому гідроенергетика страждає через маловоддя у річках, бо взимку було мало снігу, й також не може виконувати маневрові функції.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа
Показати ще

«Наші водосховища мають недостатньо води для того, щоб балансувати, як це робилося в попередні роки. У нас залишається теплова генерація», - додала міністерка.

За її словами, новий енергобаланс передбачає таке співвідношення електроенергії атомних, теплових, гідро- та зелених станцій, яке забезпечить нормальне виробництво електроенергії для покриття потреб споживачів. Відбулося пропорційне зниження виробництва всіх видів генерації.

«Якщо з якихось причин вийде з ладу якийсь енергоблок, то диспетчер повинен мати інструменти, яким чином і за рахунок якої генерації покрити відсутність потужності того чи іншого блоку», - сказала Буславець.

Вона також додала, що міністерство презентувало на Антикризовому штабі з питань енергетики план заходів, що складається з 20 пунктів, який допоможе стабілізувати ситуацію в енергетиці.

Як повідомлялося, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець ініціювала створення Антикризового енергетичного штабу.

Перше засідання Штабу під головуванням премєр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося 29 квітня. Засідання пройшло за участю керівництва Мінекоенерго, НКРЕКП, Енергоатому, Укргідроенерго, ДП "Гарантований покупець", народних депутатів та всіх ключових учасників ринку.

Результатом першого засідання Антикризового штабу став оновлений енергетичний баланс на 2020 рік, що відновив рівновагу між виробництвом та споживанням електроенергії в Україні, зважаючи на падіння споживання струму внаслідок зниження промислового виробництва та карантинних обмежень.